​Scott wycofuje niektóre rowery szosowe i gravelowe 2022 Speedster z powodu ryzyka pęknięcia rury sterowej widelca

Komunikat o wstrzymaniu jazdy dotyczy właścicieli niektórych Scott Speedsterów sprzedawanych w Europie, Azji i Ameryce Południowej

Scott wycofał niektóre rowery szosowe i gravelowe Speedster z kolekcji 2022 sprzedawane w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Szwajcarska marka twierdzi, że rura sterowa widelca może pęknąć nagle, "tworząc możliwe zagrożenie upadkiem". Komunikat o zatrzymaniu nie dotyczy rowerów zakupionych w Ameryce Północnej i Australii.

Dotknięte modele to:   

Scott Speedster 40
Scott Contessa Speedster
Scott Gravel 35 Speedster
Scott 50 Speedster Gravel 40 EQ
Scott Speedster Gravel 50

Właściciele tych rowerów powinni natychmiast zaprzestać jazdy na nich i przekazać je do autoryzowanego dealera Scott. Widelec zostanie wymieniony bezpłatnie.

Rzecznik prasowy powiedział: "Wewnętrzne testy Scotta wykazały ślady pęknięć w obrębie rury sterowej widelca. Na rynku nie odnotowano żadnego przypadku urazu lub złamania."Firma twierdzi, że sprzedano 1,985 jednostek dotkniętych modeli, wyprodukowanych na Węgrzech i w Chinach, między październikiem 2021 a marcem 2022 roku.

Pełne ogłoszenie o wycofaniu z rynku biegnie poniżej.

Powiadomienie o wycofaniu z rynku Scott Speedster

"We współpracy z krajowymi organami zajmującymi się wycofywaniem produktów z rynku, Scott dobrowolnie wycofuje około 2000 rowerów Scott Speedster Road i Gravel z kolekcji 2022.

"Scott przeprowadza to wycofanie z powodu wewnętrznego odkrycia, że rura sterowa / mostek widelca może pęknąć, tworząc potencjalne zagrożenie upadkiem.

"Do tej pory nie zgłoszono żadnych wypadków ani obrażeń w wyniku możliwego złamania, ani zgłoszeń awarii na rynkach w rowerach 2022 Speedster Road i Gravel.

"Wycofanie dotyczy rowerów Scott Speedster 40, Speedster 50, Speedster Gravel 40 EQ, Speedster Gravel 50 i Contessa Speedster Gravel 35 EQ z kolekcji 2022.

"Rowery te zostały sprzedane w sklepach detalicznych i internetowych w ciągu 2022 roku w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Wycofanie nie dotyczy rowerów sprzedawanych na rynkach USA i Australii.

"Konsumenci będący w posiadaniu wycofanego roweru Scott Speedster są proszeni o natychmiastowe zaprzestanie jazdy na rowerze i zabranie go do autoryzowanego dealera Scott, gdzie nowy widelec zostanie zainstalowany bez żadnych kosztów".


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl