​Podsumowanie 9. edycji JBL Triathlon Poznań

Za nami starty kultowej imprezy z cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Poznań! Pogoda była wymagająca, zawodnicy oprócz pokonywania własnych słabości musieli mierzyć się z silnym wiatrem oraz deszczem. Jednak po raz kolejny udowodnili, że nie bez powodu mówi się o nich, że są ludźmi z żelaza, a w dodatku zrobili to z uśmiechem na twarzy! Ponad 1500 zawodników konkurowało na dystansach 28,25 km, 56,5 km, 112,99 km.

Pierwszego dnia zawodów 9. edycji JBL Triathlon Poznań  rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 startami na dystansie “ćwiartki”. Rywalizację na tym dystansie wygrał Filip Szymonik z czasem 1:52:09, który wygrał z drugim Adamem Wieczorkowskim o 5 minut i 14 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Paulina Kotfica z czasem 2:04:47. Reprezentantka Szczecina pokonała drugą Angelikę Kowalską o 6 minut i 2 sekundy.

Tego dnia linie mety pokonał z czasem 3:51:07 Pan Henryk Michałowski z kategorii mężczyzn 80+, który w zeszłym roku przechodził operację kręgosłupa, a w sobotę pokonał dystans 56,5 km. Podczas ceremonii wręczenia medali publiczność zareagowała wiwatem i głośnymi oklaskami.

Sobota zakończyła się rywalizacją wśród młodych adeptów triatlonu! Najmłodsi zawodnicy startowali na dystansie 100 metrów, a najstarsi z nich pokonali 2,6 km. Na zawodach nie zabrakło takich gości jak sam Adam Bielecki, który wraz z najmłodszymi przeprowadził rozgrzewkę i wspierał dobrym słowem.

W niedzielę pogoda dopisała startującym, a temperatura wynosiła 18 stopni. Zwycięzcy poszczególnych kategorii opisywali warunki, jako idealne do takich. Z samego rana zawodnicy zmierzyli się na dystansie “sprinterskim”. Tutaj najlepszy okazał się Igor Zalewski, który pokonał trasę w czasie 58 minut i 18 sekund, zwyciężając nad drugim Adamem Kusiem o 1 minutę i 24 sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Gadomska, która ukończyła trasę w 01:06:23, nie dając żadnych szans drugiej zawodniczce, która na metę wbiegła o 1 minutę i 33 sekundy później.

9. edycja JBL Triathlon Poznań zakończyła się zmaganiami na dystansie “połówki”. Zawodnikom dopisywała wspaniała pogoda. Lekki wiatr i rześkie powietrze tylko pomagało na tak wymagającym dystansie. Jako pierwszy linie mety przekroczył Kacper Stępniak, który swoją przewagę nad Łukaszem Kalaszczyńskim zdobył w trakcie etapu biegowego. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Łagownik nie dając żadnych szans Marii Cześnik, która na mecie pojawiła się 5 minut i 27 sekund później.