​LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon powitał wakacje w Wyszkowie. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do miasta nad Bugiem i na niezwykle atrakcyjny teren w Puszczy Kamienieckiej. W kolarskim miasteczku na Stadionie Miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się prawie 400 miłośników dwóch kółek. Jak na początek wakacji i 35-stopniowy żar lejący się z nieba, frekwencja imponująca!

- To była jazda w tropikalnych warunkach i prawdziwych „puszczańskich klimatach” - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Kolarze najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale też techniczny i pełen wymagających odcinków, niełatwych nawet dla doświadczonych amatorów MTB.

Na dystansie MAX (57 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Artura Mioduszewskiego (Damovo Bike Team) i Pawła Trzcińskiego (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet zwyciężyła Malwina Krzyczkowska (RK Exclusive MTB Team), przed Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (37 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), przed Patrykiem Białkiem i Filipem Surdykiem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), wyprzedzając Kornelię Obrazińską (Travelo MTB Team) i Marię Orszulak (GKK Opty Mazowsze).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wygrał Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Dąbrowskim (Sklepbicykl.pl-Perfectsource) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Gajewska (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanną Błazucką (CNC Blaze Technology). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Stajnią Rowerową Team, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Hot Wheels, a punktację rodzinną wygrali Jedynakowie, przed Bralskimi i Smejdami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Wyszkowa i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Wyszków oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci do rywalizacji po przerwie wakacyjnej 21 sierpnia w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Zapraszamy!


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl