​Bike Maraton i Puchar Polski XCM w Szklarskiej Porębie

Zaczynamy wakacje i letnie szaleństwo kolejnych maratonów! 25 czerwca Szklarska Poręba, dwa tygodnie później Ultra Bielawa, potem Obiszów i Kowary. W międzyczasie Uphill Race Śnieżka w Karpaczu, a zaraz po maratonie w Szklarskiej etapówka Bike Adventure. A 10 września Mistrzostwa Polski w Bardzie!

Kurz nie opadł jeszcze po znakomicie przyjętym wyścigu Gravel Adventure w Świeradowie – Zdroju, a my już wracamy do ścigania w maratonach MTB. Wracamy też do Pucharu Polski XCM, co zapowiada mocną obsadę czekającego nas wyścigu, tym bardziej, że po znakomitych startach w UCI Marathon Series w Jeleniej Górze, a zwłaszcza w zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy XCM (srebro Krzysztofa Łukasika!) warto będzie pokazać się na krajowym podwórku. 

Na zawodników czekają w Szklarskiej cztery dystanse:

Dystans FUN będzie miał 17 km, a CLASSIC 32 km.

MEGA to już 51 km z przewyższeniami rzędu 1700 m, a pierwsze trudności czają się tu tuż po rozstaniu z trasą CLASSIC. Na szczęście po pierwszym długim podjeździe czeka punkt odżywczy. Potem jeszcze m. in. interwałowa zabawa na singlach sekcji Olbrzymy.

Dystans GIGA łączy tym razem dystanse GIGA i CLASSIC, zapewniając w sumie 80 km i sumę podjazdów w granicach 2500 m. Jest Szklarska – musi być porządny maraton!

Oprócz Pucharu Polski mamy też 

Pierwotnie Bike Maraton miał otwierać Kolarski Weekend i Bike Week w Szklarskiej Porębie razem z Szosowym Klasykiem, który miał odbyć się w niedzielę w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, ale z powodu remontu drogi łączącej Szklarską ze Świeradowem, szosową część weekendu trzeba było przełożyć na jesień. Zatem kolarskie emocje potrwają w tym roku w Szklarskiej Porębie jeszcze dłużej!

Baza Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie mieści się przy ulicy Turystycznej, równolegle do stoku i dolnej stacji wyciągu SKI ARENA Szrenica.

Pierwszy sobotni start (GIGA) już o 10:00!

Więcej na https://bikemaraton.com.pl/

Od czwartku (30.06) zapraszamy na Bike Adventure: https://bikeadventure.pl/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl