​Cykl Kaczmarek Electric MTB w pierwszą niedzielę wakacji zagości w Polkowicach

Zróżnicowana trasa zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Mistrzostwa Polski branży miedziowej w kolarstwie górskim

Jak wygląda trasa?

Trasa wyścigu będzie zróżnicowana i nie pozwoli na nudę osobom, które planują start w Polkowicach. Podczas jednej pętli (ok. 23,5 km) trzy razy podjedziemy pod tak zwaną hałdę oraz przejedziemy się odcinkiem, który daje kolarzom dużo frajdy – „Dołami Adama”. Jest to sekwencja następujących po sobie kilku wzniesień, które każdy podjazd nagradzają szybką ścieżką w dół. Ogólny charakter trasy dobrze określa sformułowanie „Kryterium Leśne”. Wyścig zaczniemy na polkowickiej ścieżce zdrowia, a przepiękne tereny wokół stanowić będą jego główną arenę. Trasa po leśnych ścieżkach będzie dość szybka, a suma wzniesień jednej pętli to ok. 350 metrów.

Niezmiernie się cieszę, że ta prestiżowa impreza trafia do Polkowic. Ma ona nie tylko sportowy, ale też charytatywny wymiar, bo w trakcie imprezy będziemy zbierać środki dla Piotrusia, mieszkańca naszej gminy. Serdecznie zapraszam do udziału. Przewidziane są liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Będzie to również okazja do tego, aby poznać walory polkowickiej przyrody, głównie tras, jakie posiadamy. zachęca Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Poza wyczynowymi dystansami kierowanymi do amatorów MTB i profesjonalnych kolarzy tj. MINI, MEGA i GIGA (23 km, 47 km, 70 km), organizator wraz z Gminą Polkowice przygotował Strefę Dziecka z dmuchańcami, malowaniem twarzy, warsztatami plastycznymi i bańkami mydlanymi. Nie zabraknie elementu sportowego – w dniu zawodów będzie można zapisać się na wyścigi dzieci. Kategorie:

do 4 lat (100-150 m),

D1 5-6 lat (200-400 m),

D2 7-8 lat (500-800 m),

D3 9-10 lat (1000-1500 m).

Lokalna legenda ambasadorem wyścigu

Okres pandemiczny, lata 2020 i 2021, nie były przychylne organizacji wydarzeń sportowych. KE MTB wystartuje w Polkowicach w dużej mierze dzięki inicjatywie Wiesława Makuchowskiego, który jako wieloletni uczestnik cyklu i mieszkaniec Polkowic aktywnie wspierał organizację wydarzenia. Wiesław Makuchowski podczas swojej kariery kolarskiej przez wiele lat związany był z klubem kolarskim „Górnik” Polkowice. Startował w największych zawodach szosowych w kraju oraz reprezentował Polskę na zagranicznych imprezach. Po zakończeniu szosowej kariery z powodzeniem bierze udział w wyścigach przełajowych oraz w zawodach o charakterze górskim. W cyklu Kaczmarka niejednokrotnie stawał na podium w kategorii open, a w swojej kategorii wiekowej praktycznie nie schodzi „z pudła”.

Współpraca z Wiesławem to wielka przyjemność oraz inspiracja dla osoby związanej z kolarstwem. W połączeniu z profesjonalizmem lokalnego wydziału promocji i przychylnością, jaką wykazał się urząd, wierzę, że uda nam się stworzyć tutaj bardzo fajne zawody. Wśród uczestników naszych wyścigów mamy wiele osób z okolic Polkowic. Są to m.in. niezawodne ekipy z Przemkowa (Wataha Przemków) oraz Bike Atelier z Lubina, dla których ściganie się „u siebie” na pewno nada dodatkowego smaczku.  Joanna Balawajder, koordynator Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Miedziowe Mistrzostwa Polski w Kolarswie Górskim

Bardzo zależało nam, żeby zawody w naszej gminie były dobrze zapamiętane. Organizator zadbał o ciekawą trasę i miasteczko zawodów, a nam jako samorządowi zależało na nadaniu imprezie wyjątkowego charakteru. Mamy przecież w Polkowicach kilkudziesięcioletnia tradycję uprawiania kolarstwa w samym sercu Zagłębia Miedziowego. Dlatego podczas etapu KE MTB w Polkowicach rozegrane zostaną amatorskie mistrzostwa branży miedziowej w maratonie MTB 2022. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby związane z tą charakterystyczną dla naszego regionu branżą.  mówi Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice.

Zapisy na wydarzenie:

Zapisy, w przypadku wyścigów dla dorosłych potrwają do środy 29.06 w formie online i możliwe są na stronie organizatora. Od godziny 8:30 – 10:00 w dniu wydarzenia będzie można na miejscu zakupić ostatnie dostępne pakiety startowe.

Do udziału w wyścigach dziecięcych zapisy odbywać się będą wyłącznie w dniu imprezy, w biurze zawodów.

Zapowiedź Video:


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl