​Paulina Kotfica z rekordem Polski na dystansie średnim IM

Podczas rozegranych w niedzielę, 12 czerwca, Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, Paulina Kotfica ustanowiła nowy rekord Polski kobiety na tym dystansie. Obecnie wynosi on 4 godziny 13 minut 38 sekund. Jest także pierwszą Polką, która wygrała polską edycję 1/2 IM. 

– Od samego początku czułam się bardzo dobrze. Inna rzecz, że lubię warszawskie zawody, wygrywałam tu kiedyś, tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo – powiedziała Paulina Kotfica zaraz po przekroczeniu mety. Przypomnijmy, że zawodniczka GVT BMC 3SOFT Świebodzice w 2016 roku Paulina zwyciężyła w Warszawie na dystansie olimpijskim. – Po wyjściu z wody chciałam jak najszybciej urwać pozostałe zawodniczki i zyskać zapas czasu, ale ostatecznie wszystkie się zjechałyśmy i tak dotarłyśmy do strefy zmian. Ten wyścig rozstrzygnął się więc dopiero na biegu. 

Z wody pierwsza wyszła Francuska Julie Iemmolo, która również na rowerze uzyskała niewielką przewagę nad rywalkami. Przed bieganiem w skład ścisłej czołówki, między którą miała rozegrać się walka o miejsca na podium, weszła także inna Francuzka Eloise Du Luart, a także Amerykana Brittany Higgins i oczywiście Paulina. 

Ponad 21 km zawodniczka GVT przebiegła w 1 godzinę 29 minuty i 12 sekund, co w sumie dało jej ponad 4 minuty przewagi nad Julie oraz około 5 minut na Du Luart. Tym samym Paulina Kotfica, z łącznym czasem 4 godziny 13 minut 38 sekund, ustanowiła nowy nieoficjalny rekord Polski kobiet na dystansie 1/2 IRONMAN. I to zaledwie dwa tygodnie po zwycięstwie w „połówce” IM rozegranej w Sierakowie. 

W Warszawie znakomicie wypadł też inny zawodnik teamu, Sergiy Kurochkin, który wywalczył trzecie miejsce. Przed nim na mecie zameldowali się Robert Wilkowiecki i Ognjen Stojanović. Zawodnik GVT BMC 3SOFT Świebodzice na podium wszedł z flagą Ukrainy, przypominając o toczącej się w jego kraju wojnie.  

Wśród zawodników Age Group Julita Sikora zdobyła drugie miejsce na dystansie olimpijskim w swojej kategorii. Artur Pupka był 19. w M55, a Krystian Domino – 22 w M45.

Zdjęcia: Andrzej Gucwa | Foto: Sztos

GVT BMC 3SOFT Świebodzice

GVT to grupa sportowa prowadzona przez Zbigniewa Gucwę, byłego zawodowego kolarza, który zakończył sportową karierę w 2013 roku, ale wciąż chciał zostać w ulubionej dyscyplinie. Założył więc, wraz z bratem Andrzejem, firmę GVT.

Głównym przedmiotem działalności GVT stało się trenowanie zarówno kolarzy i triathlonistów zawodowych, jak i amatorów w obu tych dyscyplinach. Wkrótce wokół GVT zgromadziła się liczna grupa pasjonatów sportu, tworzący dziś odnoszący sukcesy team GVT BMC 3Soft, w barwach którego startują i zawodowcy, i amatorzy.

W ramach Pho3nix Academy powered by GVT team prowadzi bezpłatnie multisportowe zajęcia dla dzieci od 4. roku życia, a także trenuje młodzież powyżej 15. roku życia (do 23. roku życia), która w seniorskich kategoriach wiekowych zasili szeregi drużyny.

GVT pomaga również przedsiębiorstwom – przez sport – budować z załogi zgrany i skuteczny zespół, a także znacząco zwiększyć udział pracowników w programach prozdrowotnych i prosportowych.

Zdjęcia (Andrzej Gucwa | Foto: Sztos).


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl