​Mistrzowska trasa i legendarny podjazd na VI etapie KE MTB w Żerkowie!

Wyjątkowy, ostatni przed wakacjami etap cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Koniec zapisów online już w środę. Zapisz się i przejedź z nami mistrzowską trasę.

Dlaczego mistrzowską?

Żerków w latach 2012 i 2013 gościł u siebie krajowe mistrzostwa w kolarstwie górskim. W obydwu edycjach wygrywała wówczas doskonale wszystkim znana Maja Włoszczowska. Trasa Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie zawierać będzie w sobie odcinki tamtych wyścigów. Nie zabraknie chociażby słynnego podjazdu pod wieżę telewizyjną, który potrafi „zdjąć z roweru” niejednego amatora.

- Idealne warunku do uprawiania kolarstwa górskiego, tak opisałbym to wielkopolskie miasteczko. Mistrzowska historia i doskonałe trasy łączące w sobie specyfikę cross coutry i maratonowych wyzwań, to wszystko czeka na uczestników niedzielnego Grand Prix  - mówi Piotr Kurek, legenda kolarstwa i spiker GP Kaczmarek Electric

Za nami półmetek. 

Blisko 1000 kolarzy było z nami na poprzednich zawodach w Wielkopolsce (Murowana Goślina i Chodzież). Łącznie w tym roku wystartowało u nas około 3000 amatorów kolarstwa, usportowionych dzieciaków oraz zrzeszonych w teamach zawodowców. Zawody w Żerkowie to półmetek naszego cyklu, kończący serię trzech wyścigów w Wielkopolsce. Później wracamy do ziemi lubuskiej, gdzie zostaniemy już do samego końca cyklu. 

Jak pojedziemy w Żerkowie?

Zawody standardowo odbędą się na pięciu dystansach. Trasy są ciekawe i zróżnicowane. Szybkie odcinki, elementy cross country, techniczne podjazdy, single tracki oraz malownicze okolice Szwajcarii Żerkowskiej wraz z przejazdem obok punktu widokowego.

-    Giga ok. 64 km (trzy pętle)

-        Mega ok. 44 km (dwie pętle) 

-        Mini ok. 24 km (jedna pętla)

-        Młodzik i Fun ok. 10 km

Przewyższenie na jednej pętli trasy wynosi ok. 300 m. Pełen Ślad trasy można zobaczyć n stronie organizatora: https://mtb.ke.pl/wyscigi/zerkow-2022/

Co z najmłodszymi?

Organizatorzy KE MTB przewidzieli dystanse i trasy dla wszystkich grup. Strefa dziecka i seria wyścigów dziecięcych będzie dostępna w Żerkowie. Najmłodsi znajdą tutaj pełna paletę atrakcji: Animacje, malowanie twarzy, dmuchańce, strefa baniek mydlanych i warsztaty plastyczne. Nie zabraknie elementu sportowego. Na stadionie sportowym w miasteczku zawodów wyznaczyliśmy trasy dla najmłodszych. Zapisy na zawody odbywają się na miejscu.

Kategorie w jakich będą ścigać się najmłodsi:

D0 do 4 lat (100-150 m),
D1 5-6 lat (200-400 m),
D2 7-8 lat (500-800 m),
D3 9-10 lat (1000-1500 m).

- Zaszczepiajmy rowerowego bakcyla od najmłodszych lat! Możliwość udziału w zawodach daje dzieciakom mnóstwo satysfakcji i pozwala szlifować kondycję fizyczną. Najmłodsi, którzy startują w naszych zawodach otrzymują swój numer startowy oraz kolorowy medal, niezależnie od zajętego miejsca – mówi Joanna Balawajder, koordynator Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Zapisy

Na wyścigi można zapisywać się przez stronę: https://mtb.ke.pl/zapisy-online/. Zapisy online możliwe są do każdej ostatniej środy poprzedzającej wyścig. Zawodnicy będą mogli zapisywać się również w Biurach Zawodów w dniu wyścigu. W pakietach startowych otrzymają m.in. gadżety, posiłek i medale (osoby, które dokonają opłaty do 7 dni przed zawodami). Zapisy na wyścigi dzieci odbywać się będą tylko w dniu zawodów.

Szczegółowe Informacje o kolejnych etapach znajdują się na stronie: https://mtb.ke.pl/edycje/grand-prix-2022/ 

Kalendarz cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB

10.04 - Krosno Odrzańskie
24.04 - Żary 8.05 - Sulechów
29.05 - Murowana Goślina
5.06 - Chodzież
19.06 - Żerków
3.07 - Polkowice
21.08 - Trzebania
4.09 - Zielona Góra
11.09 - Nowa Sól
25.09 - Świebodzin
2.10 - Wolsztyn


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl