​Rowerowy weekend w Raciborzu

Za nami święto rowerów w Raciborzu, które zakończyła kolejna edycja Bike Atelier MTB Maratonu. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce już trzeci raz odbyła się na terenie miasta.

Upalne ściganie

Dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice, których nie zabrakło w rejonie Rynku oraz placu Długosza, gdzie mieściła się meta tegorocznego maratonu.

- Bardzo gorąco, ale lubię takie warunki. Chociaż momentami na trasie ten upał rzeczywiście dawał się we znaki – komentują uczestnicy wyścigu. – Dla odmiany było też trochę błota, można powiedzieć dla ochłody. Na pewno dzisiaj o wjeżdżaniu czystym na metę nie ma mowy, ale takie są wyścigi MTB.

Zawodnicy startowali na czterech dystansach, najdłuższy z nich liczył prawie 60 kilometrów. 

Tu najszybsi okazali się Monika Wrona i Michał Paterak. Na krótszej trasie, przeznaczonej głównie dla amatorów o długości 38 kilometrów zwyciężyli Anna Kaczmarzyk i Paweł Ścierski.

Nie zabrakło też trasy rodzinnej i dystansu dla debiutujących w MTB. – Jeździmy całą rodziną, mąż ściga się na dystansie HOBBY, a ja z córką jedziemy razem w ramach rywalizacji FAMILY. Dla niej to super zabawa, a dla mnie okazja żeby zmobilizować się do regularnych treningów – wyjaśnia Anna, która do Raciborza przyjechała z okolic Bielska-Białej.

Racibórz stawia na rowery

- Ogromna ilość uczestników, ale istotne jest to, że udało się to spiąć z naszą imprezą czyli „Racibórz kocha rower”, przez dwa dni główny plac miasta żył rowerami, ale też i miasto żyło rowerami – podsumowuje Dariusz Polowy, prezydent Raciborza. – To jest dobry symptom tego, że coraz więcej raciborzan wykorzystuje rower nie tylko po to, aby dojechać do pracy, ale również w celach rekreacyjnych.

W czasie niedzielnego maratonu nie zabrakło m.in. klasyfikacji mieszkańców, która wyłoniła najszybszych raciborzan na poszczególnych dystansach.

Dodatkową atrakcją, która towarzyszy każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu są wyścigi dla dzieci. Specjalnie przygotowana strefa KIDO przyciągnęła uczestników w wieku od 3 do 8 lat.

Sezon w pełni

Najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne zarówno dla zawodników jak i organizatorów. 12 czerwca Bike Atelier MTB Maraton przenosi się do Wisły, a na starcie wakacji zaplanowano małą odmianę od ścigania w terenie, czyli dwudniowe spotkanie z kolarstwem szosowym w Psarach.

Wszystkie informacje o zbliżających się edycjach można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl