​Wielki finał Festiwalu BIKE z Mistrzostwami Niemiec

Po dwuletniej przymusowej przerwie spowodowanej pandemią, Festiwal BIKE w Willingen odbył się ponownie w dniach 20-22 maja 2022 roku. Przez trzy dni 40 000 odwiedzających było w doskonałych nastrojach. Na wielkiej wystawie ludzie oglądali i testowali. W licznych zawodach sportowych uczestnicy pokazywali swoje umiejętności. Walka o koszulkę mistrza Niemiec w enduro znów była emocjonująca. Spektakularny był iXS Downhill Cup, a w Lazer Junior Trophy najmniejsi byli najwięksi.

Od 20 do 22 maja 2022 r. przez trzy dni wszystko w regionie Hochsauerland znów kręciło się wokół kolarstwa górskiego. Po dwóch odwołanych z powodu koronawirusa imprezach, w tym roku odnotowano rekordową liczbę gości - 40 000 osób. Nastrój był odpowiednio wysoki - nawet niespokojna pogoda nie była w stanie zmienić dobrego nastroju uczestników.

Oprócz największej w Niemczech wystawy, na której 100 znanych wystawców z branży rowerowej zaprezentowało swoje produkty i udostępniło je do bezpłatnego testowania, odbył się również bogaty program sportowy z ekscytującymi zawodami dla każdego typu rowerzysty górskiego i każdego poziomu sprawności. 3 000 aktywnych sportowców zaprezentowało swój wyjątkowy talent w wielu różnych konkurencjach. Jednym z najważniejszych wydarzeń był prestiżowy maraton SCOTT BIKE, który co roku przyciąga do Willingen ponad 1500 miłośników długich dystansów. Na starcie stanęło wielu wybitnych uczestników, w tym aktualny mistrz świata UCI w maratonie Andreas Seewald, legenda kolarstwa górskiego Karl Platt oraz pięciokrotny mistrz Szwajcarii w maratonie Urs Huber.

Również w ostatnim dniu tegorocznego Festiwalu BIKE w Willingen, w programie znalazł się sportowy punkt kulminacyjny. Po raz kolejny Mistrzostwa Niemiec odbyły się w ramach Enduro Challenge. W walce o upragnioną czarno-czerwono-złotą koszulkę, w kategorii elity mężczyzn zwyciężył Christian Textor, a tuż za nim uplasował się Petrik Kardinar. Na trzecim miejscu uplasował się Torben Drach. W wyścigu elity kobiet koszulkę mistrza Niemiec zdobyła Raphaela Richter. Drugie miejsce zajęła Helen Weber, a trzecie Sofia Wiedenroth.

Podczas zawodów iXS Downhill Cup poziom adrenaliny podniósł się nie tylko u zawodników, ale także u wszystkich widzów. Dzięki najwyższym prędkościom i spektakularnym skokom, specjaliści od zjazdów szturmem zdobyli szczyty w wyścigu z czasem.

Również dzieci mogły dziś po raz kolejny poczuć smak wyścigowego klimatu. Podczas zawodów Lazer Junior Trophy najmłodsi mogli poczuć się jak zawodowcy. Przejechane dzień wcześniej przez tryskającego radością zwycięzcę Ursa Hubera i mistrza świata Andreasa Seewalda, dziś mogły przejechać przez tę samą linię mety, co dorośli w SCOTT BIKE Marathon. Jednak w Lazer Junior Trophy wyniki nie były na pierwszym planie, tutaj liczyła się przede wszystkim zabawa i doświadczenie: każda dziewczyna i każdy chłopak był tutaj zwycięzcą i dlatego na mecie na każdego czekał ładny medal.

Możemy spojrzeć wstecz na udany weekend Festiwalu BIKE w Upland. A jednocześnie z radością patrzymy w przyszłość. Bo data na przyszły rok jest już ustalona. Od 26 do 29 maja 2023 r. Festiwal Rowerowy odbędzie się po raz 24. przez cztery dni w Willingen.