Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Ciechanowie

W bojowych nastrojach zjadą się 29 maja do Ciechanowa zawodniczki i zawodnicy z całej Polski. Wszyscy oni odpowiedzą na wyzwanie rzucone przez kolarskiego mistrza Cezarego Zamanę – start w zawodach Cisowianka Mazovia MTB Marathon. I wszyscy powalczą o szablę ufundowaną przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej.

Cezary Zamana już od osiemnastu lat dowodzi walecznym peletonem Mazovii. Pod jego przywództwem kolarze w każdym sezonie pokonują tysiące kilometrów, dając z siebie wszystko w każdych warunkach. W ostatnią niedzielę mają staną oni na ubitej ziemi pod Zamkiem Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, by stamtąd ruszyć z okrzykiem na ustach i ogniem w nogach na czekające na nich trasy. 

Ci , którzy czują się najmocniejsi i niestraszne im są najostrzejsze zakręty, najbardziej strome podjazdy czy złośliwe terenowe przeszkody, pognają od razu na dystans Pro. To najdłuższy i najtrudniejszy wariant ciechanowskiej trasy. Niełatwo będzie tam o złapanie oddechu, a kapiący gęsto pot zostawi słone ślady na policzkach. Mniej wprawieni wojacy wybiorą dystans Fit, a dla młodych giermków przygotowano dystans Hobby. Podczas gdy na trasach dorośli i młodzież zmagać się będzie z przeciwnościami sportowego losu, tak dzieci do szóstego roku życia mogą wziąć udział w darmowych rowerowych zawodach z udziałem Rybki MiniMini. Ta postać, świetnie znana dzieciom z telewizyjnych dobranocek, również przyjedzie do Ciechanowa.

„To już osiemnasty sezon mojej Mazovii. I jestem szczęśliwy, że w roku swojego jubileuszu goszczę ponownie w Ciechanowie. Tutejsze władze od zawsze podchodzą z wielką życzliwością do organizowanych przeze mnie zawodów. Jest w Ciechanowie znakomity klimat dla rowerzystów” – mówi Cezary Zamana, znakomity kolarz i szosowy mistrz Polski. 

Peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon regularnie odwiedza Ciechanów. Cezary Zamana dba jednak, by za każdym razem w programie zawodów pojawiło się coś nowego. W tym roku niespodzianką jest fakt, że dzięki współpracy z Muzeum Szlachty Mazowieckiej jedną z nagród będzie… szabla.

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Patronat nad maratonem objął  Prezydent Miasta Krzysztof Kosiński, który również planuje wystartować na dystansie Fit. Wsparciem przy wyznaczaniu tras służyli wiodący prym w klasyfikacji drużynowej reprezentanci 3S Bike Team Ciechanów.

Zapisy na Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/228)... Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 29 maja w Biurze Zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW

CIECHANÓW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela  29 maja

• 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

• 10:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy 

Starty

• 10:30- start dystansu Hobby

• 11:30- start dystansu Fit i Pro

• 11.45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje 

• 12:00- dekoracja dystansu Hobby

• 13:30- dekoracja dystansu Fit

• 14:30- dekoracja dystansu Pro


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl