Garmin Rally - pomiar mocy dla wymagających

Garmin przedstawia liczniki mocy Rally - pedały, które zapewniają wiarygodny pomiar mocy i zaawansowaną dynamikę jazdy na rowerze.

Rygorystycznie testowana seria pedałów wprowadza kompatybilność z systemem SHIMANO SPD-SL i SPD do jazdy na szosie i w terenie.
Garmin zaprezentował dziś serię pomiaru mocy RallyTM. Te eleganckie pedały o specjalnej konstrukcji mierzą całkowitą moc, kadencję i zaawansowaną dynamikę jazdy na rowerze, w tym balans lewo/prawo, fazę mocy i inne parametry podczas każdej jazdy - od szosy, przez góry, po szuter. 

"Wiemy, że rowerzyści codziennie trenują, aby poprawić swoje wyniki, dlatego stworzyliśmy miernik mocy, na którym mogą polegać i który pomoże im osiągnąć ich cele" - powiedział Dan Bartel, wiceprezes ds. sprzedaży na świecie w firmie Garmin. "Te pedały Rally przeszły rygorystyczne testy, aby mieć pewność, że nie tylko dostarczamy rowerzystom doskonałą konstrukcję pedałów, ale także miernik mocy, na którym kolarze mogą polegać, aby przenieść swój trening na wyższy poziom". 

Mierniki mocy Rally są dostępne w opcjach pedałów jedno- i dwuczujnikowych: 

- Rally RS100 i Rally RS200, przeznaczone dla kolarzy szosowych, wprowadzają kompatybilność z blokami SHIMANO SPD-SL 

- Rally XC100 i Rally XC200, przeznaczone dla zawodników MTB, wprowadzają kompatybilność z blokami SHIMANO SPD 

- Rally RK100 i Rally RK200, przeznaczone dla kolarzy szosowych, zachowują kompatybilność z blokami LOOK KEO.

Zaprojektowane z czujnikami umieszczonymi w pedałach, liczniki mocy Rally dostarczają wiarygodnych, dokładnych danych z każdej sesji treningowej. Dzięki dwuczujnikowym licznikom mocy Rally RK200, Rally RS200 i Rally XC200 wbudowanych w pedałach, zawodnicy mogą zobaczyć dane dotyczące prawej i lewej nogi niezależnie. Mierząc kadencję, moc całkowitą, balans lewa-prawa i zaawansowaną dynamikę jazdy, pedały dual-sensing pokazują jak i gdzie wytwarzają moc, aby pomóc im zrozumieć ich mocne i słabe strony i poprawić formę pedałowania. 

Pedały dual-sensing śledzą również czas spędzony w pozycji siedzącej i stojącej, dzięki czemu można ocenić efektywność pozycji i miejsce przyłożenia siły do pedału, aby zapewnić prawidłowe ustawienie bloku. Jednosensorowe pedały Rally RK100, Rally RS100 i Rally XC100 wykorzystują siłę wykrywaną na lewym pedale do pomiaru kadencji i mocy, z możliwością późniejszej rozbudowy do systemu dwuczujnikowego.   

Kolarze mogą w pełni wykorzystać swój trening, parując liczniki mocy Rally ze zgodnymi komputerami rowerowymi Edge® i aplikacją Garmin ConnectTM, aby bezproblemowo przesyłać dane i aktualizować oprogramowanie. Mierniki mocy Rally są również kompatybilne z popularnymi platformami do treningu w pomieszczeniach, w tym z aplikacją Tacx Training, Zwift, TrainerRoad i innymi.

Pedały Rally, które instaluje się jak każde inne i można je szybko wymieniać między rowerami, zapewniają do 120 godzin pracy na baterii, co pozwala rowerzystom trenować przez kilka tygodni, a nawet miesięcy jednocześnie. Aby zapewnić użytkownikom możliwość całorocznej jazdy na rowerze i w terenie, oś została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było wymieniać między różnymi korpusami pedałów Rally.

Pedały z podwójnym czujnikiem są dostępne w cenach od 1 099,99 do 1 199,99 USD, natomiast te z pojedynczym czujnikiem są dostępne w cenach od 649,99 do 699,99 USD. Opcje rozbudowy wahają się od 549,99 do 599,99 USD.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl