Rider S800 - nowy flagowy komputer rowerowy Bryton

– Bryton Rider S800 to doskonały stosunek jakości oraz liczby funkcji do ceny urządzenia, znakomity wyświetlacz 3,4” oraz niesamowity czas działania na jednym ładowaniu baterii – mówi Grzegorz Kajzer, product manager marki Bryton w Polsce. Nowy flagowy komputer rowerowy Bryton trafia właśnie do sprzedaży i ma sprostać wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników.

Bryton zaprezentował swój nowy flagowy komputer rowerowy, Rider S800, który daje świetne możliwości wszystkim traktującym jazdę na rowerze poważnie. Premierowy komputer rowerowy GPS imponuje lekką konstrukcją z użyciem wysokiej jakości materiałów, znakomitym wyświetlaczem 3,4” umożliwiającym bezbłędny odczyt w każdych warunkach świetlnych oraz nawet 36-godzinnym czasem pracy na jednym ładowaniu baterii. Nowe urządzenie daje również zaawansowane możliwości nawigacyjne i treningowe, w tym funkcję odkrywania nowych tras, wprowadza funkcje śledzenia grupowego i komunikowania się w grupie, zapewnia także kompatybilność z trenażerami typu smart, radarami rowerowymi i możliwość zaawansowanej analizy dynamiki jazdy.   

Bryton Rider S800 jest dostępny w wersji bez czujników w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł (Rider S800 E) oraz z czujnikami kadencji, prędkości i tętna w cenie 2399 zł (Rider S800 T). Każda wersja ma w zestawie m.in. etui ochronne, zabezpieczenie ekranu, kabel USB typu C (służący do ładowania urządzenia czy np. wgrywania map dostępnych bezpłatnie na stronie marki) oraz dwa uchwyty: standardowy na mostek czy kierownicę oraz wysięgnik, dzięki któremu można zamontować urządzenie przed kierownicą. – Poprzez ten produkt chcemy przesunąć granicę tego, czego można oczekiwać od komputera rowerowego GPS – mówi Samuel Wang, prezes Brytona. Rider S800 to czołowe urządzenie w hierarchii komputerów rowerowych Bryton. „S” oznacza „Sport” i jest symbolem bezkompromisowych osiągów produktów z tej serii. W sprzedaży pozostaje wciąż wcześniejszy model z tej serii, Rider S500. Rider S800 ma z nim wiele wspólnego, zapewniając jednak jeszcze większe możliwości.   

Imponujący wyświetlacz i czas pracy   

Przy pierwszym kontakcie z Riderem S800 od razu rzuca się w oczy duży wyświetlacz urządzenia. Ma aż 3,4”. – O jego wyjątkowości świadczy jednak nie tyle rozmiar, co zastosowana w nim technologia Memory in Pixel (MIP), która w połączeniu ze znanym już z mniejszego modelu S500 czujnikiem światła otoczenia zapewnia doskonałą widoczność niezależnie od warunków oświetleniowych, nawet w pełnym słońcu – podkreśla Grzegorz Kajzer, product manager marki Bryton w Polsce. Powinny na tę kwestię zwrócić uwagę zwłaszcza te osoby, które dotychczas miały problem z odczytem danych w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych.   

Z wyświetlaczem łączy się również inna niezwykle istotna właściwość nowego komputera rowerowego Bryton: czas pracy na jednym ładowaniu baterii. – Można by się spodziewać, że większy wyświetlacz będzie skutkował krótszym czasem działania, ale nic bardziej mylnego. Nowy Rider S800 zapewnia do 36 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii, a dodatkowa możliwość ładowania urządzenia podczas jego eksploatacji zapewni nieprzerwane działanie nawet podczas ultramaratonów rowerowych – tłumaczy Grzegorz Kajzer. W uzyskaniu imponującej długości pracy urządzenia pomaga wspomniana technologia MIP oraz rozwiązania dotyczące oprogramowania zwiększające efektywność pracy Ridera S800.  

– Nasz zespół współpracuje z najlepszymi kolarzami i trenerami kolarstwa, by rozwiązać częste problemy, z którymi kolarze mierzą się podczas jazdy – mówi prezes Brytona. Jeden z tych problemów pojawia się podczas jazdy w grupie, gdy jadąc w różnym tempie, niektórzy mogą zostać z tyłu. Aby można było się szybko zorientować w sytuacji poszczególnych osób z grupy, Rider S800 zapewnia śledzenie grupowe i czat grupowy. – Dzięki temu możemy sprawdzać na żywo lokalizację, prędkość i odległość każdego z uczestników grupy, a także przesyłać do nich informacje i to zarówno te ustawione wcześniej, jak i wprowadzane na bieżąco dzięki funkcji rozpoznawania głosu. Wszystkie te funkcje są dostępne z poziomu aplikacji, a także w samym urządzeniu – wyjaśnia product manager marki Bryton w Polsce. Wprowadzane wiadomości głosowe mogą być zamienione na tekst w grupowym czacie, co pozwala na bezpieczną komunikację bez konieczności zatrzymywania się.   

Dla ambitnych kolarzy i turystów   

– Jeśli ktoś poważnie podchodzi do treningów i uwielbia analizować ich parametry, nowy Rider S800 z pewnością go nie zawiedzie – uważa Grzegorz Kajzer. – Jego funkcje treningowe to naturalna ewolucja rozwiązań znanych z wcześniejszych modeli Bryton, głównie z S500. Oba modele wspierają zaawansowane funkcje treningowe, w tym dynamikę jazdy na rowerze, a dzięki danym pobieranym z pedałów z pomiarem mocy możliwa jest pełna interpretacja tych informacji na urządzeniu – dodaje. Dane, które można analizować, to m.in. stosunek jazdy na siedząco do jazdy na stojąco, informacje na temat fazy mocy, przesunięcia od środka pedału czy też stosunku pracy między prawą i lewą nogą.   

Osoby z mocnym zacięciem sportowym to jedni z głównych potencjalnych odbiorców Ridera S800. – Świetnie odnajdą się w bogactwie funkcji, prezentowanych danych i dodatkowych możliwości, takich jak współpraca z grupami sterowanymi elektrycznie czy trenażerami smart, by w pełni realizować swoje plany treningowe również w domowym zaciszu. Wiele możliwości realizowania treningów, synchronizacja z popularnymi platformami treningowymi czy symulacja wirtualnych tras z pewnością przyczynią się do poprawy ich efektywności – mówi product manager odpowiedzialny za markę Bryton w Polsce.   

Dla kogo jeszcze Bryton Rider S800 może być świetnym wyborem? – Moim zdaniem będą to osoby stawiające na ambitną turystykę rowerową zarówno w jej tradycyjnym, jak i e-bike’owym wydaniu. Długi czas pracy na jednym ładowaniu, duży i czytelny wyświetlacz, współpraca z napędami rowerów elektrycznych czy funkcja Climb Challenge pozwalająca na analizę nadchodzących podjazdów będą niezawodną pomocą w ambitnym eksplorowaniu dróg i bezdroży, gdziekolwiek się znajdziemy – zaznacza Grzegorz Kajzer. Dodatkowym ułatwieniem dla rowerowych turystów będzie funkcja odkrywania nowych tras w Riderze S800. Nawet w nieznanym terenie urządzenie poprowadzi do celu, proponując trzy różne trasy o pożądanym dystansie.   

Aktywni turyści docenią także pełną obsługę systemów satelitarnych (GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS), którą zapewnia nowy komputer rowerowy Bryton. – W połączeniu z możliwością dogrywania zupełnie darmowych map ze strony producenta pozwoli to na szybkie złapanie sygnału i możliwość eksploracji tras w każdym niemal zakątku świata. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość wykorzystania pełni potencjału nawigacji, czyli wyszukiwania głosowego interesujących nas lokalizacji czy też POI [point of interest, punkt użyteczności/wart uwagi] przy wykorzystaniu połączenia bluetooth z naszym telefonem – podkreśla product manager Brytona w Polsce. 

Rewolucja i ewolucja   

„To fantastyczny komputer rowerowy […]. Jest świetny, jeśli szukasz urządzenia spoza głównego nurtu, które działa solidnie dzień w dzień” – napisał o Riderze Rider S500 Bikerumor.com nazywający siebie „największym na świecie blogiem zajmującym się rowerowym sprzętem”. Rider S800 stanowi rozwinięcie modelu S500. – Nowy S800 to hardware’owa rewolucja (nowa technologia zastosowana w wyświetlaczach) oraz software’owa ewolucja sprawdzonego już w boju oprogramowania naszych komputerów. Część zastosowanych funkcji wynika z samej wielkości wyświetlacza (3,4” w S800 vs 2,4” w S500), to m.in. funkcja śledzenia grupowego czy eksploracji tras, których bardziej nastawiony na ściganie się model S500 nie posiada – wylicza product manager marki Bryton w Polsce.   

Imponująca wielkość wyświetlacza pozwala również skonfigurować aż 12 pól danych (w Riderze S500 to 10 pól), a oprogramowanie zoptymalizowane pod kątem nowego wyświetlacza pomogło wydłużyć czas działania urządzenia z 24 godzin w S500 aż do 36 godzin w S800. – Rider S800 to doskonały stosunek jakości oraz liczby funkcji do ceny urządzenia, znakomity wyświetlacz 3,4” oraz niesamowity czas działania na jednym ładowaniu baterii – zaznacza Grzegorz Kajzer. Tak samo jak Rider S500, także nowy model zapewnia możliwość obsługi zarówno dotykowej, jak i za pomocą przycisków. – Użytkownicy S500 bardzo to doceniają, podobnie jak płynną pracę urządzenia. Można się spodziewać, że docenią te właściwości również w Riderze S800.

Urzekające testy   

Nowy komputer Brytona to nie tylko efekt współpracy z zawodowcami z World Touru, ale również wielu przedpremierowych testów prowadzony przez użytkowników z różnych stron świata, także z Polski. – Rider S800 stał się dla mnie nieodłącznym partnerem podczas odkrywania nieznanych mi dotąd zakątków Polski, wkrótce chcę przetestować go w nieco bardziej wymagających górskich lokalizacjach – mówi Grzegorz Kajzer. Jego wrażenia z testów są bardzo dobre. – Od samego początku urzekła mnie czytelność wyświetlacza oraz nasycenie kolorów ekranu. Zarówno w dzień, jak i w nocy ekran zapewnia optymalny poziom podświetlenia, utrzymując przy tym bardzo niski poziom zużycia energii. W praktyce ładuję urządzenie raz na tydzień lub nawet rzadziej, mimo że ze względu na moją pracę rower jest dla mnie codziennością – wyjaśnia.  

Product managerowi Brytona bardzo przypadła do gustu również prostota obsługi i konfiguracji urządzenia, nawet bez używania aplikacji. – Zamiana typów danych z poziomu wyświetlacza bez konieczności przerywania jazdy to mój zdecydowany faworyt – podkreśla Grzegorz Kajzer. Chwali on również funkcjonalność Climb Challenge, która na podstawie danych dotyczących podjazdu, takich jak odległość do końca podjazdu czy przewyższenie, pozwala mu racjonalnie rozłożyć na nim swoje siły. Najbardziej cieszy się jednak na myśl o wykorzystaniu nowych możliwości, które wprowadza Rider S800. – Nie mogę się wprost doczekać, gdy wraz z innymi użytkownikami będę mógł przetestować funkcjonalność wspierającą jazdę w grupie poprzez śledzenie położenia innych użytkowników oraz komunikacji z nimi bez konieczności korzystania z telefonu – mówi. Wszyscy chętni do tego samego już w najbliższym czasie mogą znaleźć nowe urządzenie w sklepach z sieci sprzedaży Merida Polska.

Video z prezentacją Ridera S800 

Najważniejsze funkcje i elementy Ridera S800   

Duży wyświetlacz MIP   

Rider S800 jest wyposażony w duży wyświetlacz 3,4” wykorzystujący technologię MIP (Memory In Pixel) z wewnętrzną warstwą refleksyjną dla świetnej czytelności bez widocznych cieni. Szeroki wyświetlacz z niezwykle wąską ramką daje bardzo wyraźny odczyt z dużym kontrastem i bezkompromisowe wrażenia w różnych warunkach świetlnych.   

Do 36 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii   

Wykorzystujący wyświetlacz MIP oraz rozwiązania zwiększające efektywność, Rider S800 ma niskie zużycie energii, które w połączeniu z dużą pojemnością baterii daje nawet 36 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii. Jeśli pominie się przeglądanie map na urządzeniu, Rider S800 może rozwinąć czas pracy nawet do 40 godzin. Nowe urządzenie można ładować także w czasie jazdy, by podołało nawet najbardziej ambitnym wyzwaniom.   

Czujnik światła otoczenia   

Dzięki wykorzystaniu wbudowanego czujnika światła otoczenia Bryton Rider S800 może automatycznie dostosowywać podświetlenie wyświetlacza w oparciu o warunki oświetleniowe, w jakich się znajduje. Podczas jazdy w pomieszczeniu, przejeżdżania przez tunel czy pod drzewami, niezależnie od miejsca i pory jazdy, podświetlenie zostanie automatycznie dostosowane, by zapewnić Ci optymalne ustawienia ekranu.   

Wyszukiwanie głosowe   

Bryton Rider S800 mówi w Twoim języku. Dzięki połączeniu z internetem Rider S500 eliminuje konieczność używania klawiatur ekranowych, poprzez udostępnienie funkcji wyszukiwania głosowego Google. Jest ono dostępne w ponad 100 językach, oferując szybszy, bardziej intuicyjny i wygodniejszy sposób wyszukiwania adresów lub POI, podczas jazdy na szosie czy w terenie, gdziekolwiek się znajdziesz!   

Ulepszone funkcje nawigacji   

Rider S800 ma rozbudowane funkcje nawigacji, zapewniając prowadzenie zakręt po zakręcie, zaawansowane wskazówki oraz wsparcie z wykorzystaniem zainstalowanych już na urządzeniu map OSM (OpenStreetMaps). Rider S800 ma również zaawansowane funkcje, które pomagają pozostać na trasie, takie jak automatyczne naprowadzanie na trasę w przypadku zjechania z niej, informacje POI, odwracanie trasy, by zmienić jej początek i koniec, czy odtworzenie trasy, by wrócić do punktu startu tą samą drogą. Można stworzyć także własną trasę w aplikacji Bryton Active albo wgrać do urządzenia trasę stworzoną w zewnętrznej platformie, zaznaczając również na trasach własne informacje POI.   

Climb Challenge   

Zdobywaj nowe szczyty dzięki funkcji Climb Challenge! Zbliżając się do podjazdu, Rider S800 przełączy się na stronę sekcji podjazdu, zapewniając przegląd segmentów na trasie. Ekran Climb Challenge zawiera również graficzne podsumowanie z wieloma podjazdami i segmentami podjazdów w żywych kolorach, odległością, przewyższeniami oraz punktami początkowymi i końcowymi, zapewniając łatwy dostęp do informacji o przebiegu trasy.   

Odkrywanie trasy   

Zachwyć się nowymi trasami dzięki funkcji odkrywania ich w Riderze S800. Po prostu wybierz, jak daleko chciałbyś pojechać, a urządzenie będzie Twoim przewodnikiem. Wygeneruje trzy różne trasy rozpoczynające się w Twojej obecnej lokalizacji, dzięki czemu będziesz mógł odkryć nieznane miejsca, a następnie wrócić bezpiecznie do domu.  

Zaawansowane funkcje treningowe   

Treningi z Riderem S800 stały się jeszcze lepsze! To zasługa m.in. atrakcyjnego interfejsu użytkownika i nowej funkcji graficznego przeglądu treningu z obsługą powiększania oraz nowych zaawansowanych funkcji, łącznie z dostosowaniem intensywności w czasie rzeczywistym, obsługą TrainingPeaks, nowym trybem treningu wytrzymałościowego i funkcjami notatek do treningów (do dodawania notatek z aplikacji Bryton Active lub TrainingPeaks). Podgląd postępu pozostałego treningu oraz dostosowywane strefy mocy docelowej zostały przedstawione w żywej graficznej formie. Po zsynchronizowaniu treningi mogą być dodane do Twojego kalendarza w Riderze S800, a treningi z zewnętrznych platform mogą być również dodane do treningów w urządzeniu i edytowane przez aplikację Bryton Active.   

Dynamika jazdy na rowerze   

Wykorzystując wsparcie dynamiki jazdy na rowerze, Rider S800 wprowadza analizę mocy na wyższy poziom. Po połączeniu z odpowiednimi pedałami z pomiarem mocy, urządzenie może wyświetlać zarówno statyczne, jak i graficzne dane dotyczące m.in. jazdy na siedząco i stojąco, fazy mocy, przesunięcia od środka pedału, stosunku pracy prawej do lewej nogi.   

Personalizowane menu szybkiego statusu   

Menu szybkiego statusu można wyświetlić w dowolnym momencie ze strony licznika, poprzez zwykłe stuknięcie ekranu. Możesz spersonalizować to menu, umieszczając w nim dane, na których najbardziej Ci zależy.   

Live Track   

Udostępnij znajomym i rodzinie swoją lokalizację w czasie rzeczywistym z użyciem funkcji Bryton Live Track. Wystarczy wygenerować łącze udostępniania z używanego telefonu i przesłać je jednym przyciskiem przez dowolny komunikator. Dzięki łączu Live Track każdy może śledzić nie tylko Twoją lokalizację w czasie rzeczywistym, ale także aktualną prędkość, czas jazdy, odległość i czas ostatniej aktualizacji.   

Grupowy czat i jazda w grupie   

Ciesz się jazdą ze znajomymi! Używając aplikacji Bryton Active, wybierz trasę, zaproś znajomych do grupy i śledź na bieżąco postępy znajomych na trasie. Bądź z nimi w kontakcie i wspieraj ich, mówiąc do Ridera S800. Możesz również ustawić standardowe odpowiedzi albo napisać wiadomość w grupowym czacie podczas przerwy w jeździe. Funkcje te mogą być przydatne np. wtedy, gdy chcesz poinformować innych o swoim przystanku czy ktoś inny w grupie odstaje i chcesz się zorientować w jego położeniu. Ustawienie jazdy w grupie jest bardzo proste w aplikacji Bryton Active.   

Wgrane mapy OSM  

Rider S800 ma wgrane trasy OSM (OpenStreetMaps) umożliwiające 16-krotne powiększenie z informacjami POI [point of interest, punkt użyteczności/wart uwagi]. Na mapie urządzenia znajdują się takie punkty jak sklepy rowerowe, szpitale, toalety, restauracje itd. Gdy zostanie na nie skierowany wskaźnik, zostanie wyświetlony krótki opis punktu. Ponadto, mapy OSM w Riderze S800 uwzględniają trasy MTB i inne elementy ułatwiające jazdę w terenie.   

Indoor Smart Trainer   

Dzięki nowym zaawansowanym funkcjom oraz szerokiemu zakresowi integracji, Rider S800 w połączeniu z interaktywnym trenażerem zapewnia niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy. Kompatybilność z trenażerami ANT+ FE-C typu smart pozwala Riderowi S800 kontrolować docelowy opór oraz moc, symulować niestandardowe wirtualne treningi (Inteligentny trening), a nawet jazdę wybraną trasą (Virtual Ride).   

Wirtualna jazda   

Wirtualne przejechanie na trenażerze swoich ulubionych tras albo takich, która zawsze nam się marzyły? Z Riderem S800 jest to możliwe. Wykorzystując łączność ANT+ FE-C, urządzenie w trybie „Virtual Ride” będzie symulowało trasę z aplikacji Bryton Active. Dzięki temu na trenażerze można doświadczać jazdy z odwzorowaniem nachylenia z rzeczywistych tras.   

Inteligentny trening z trenażerem   

Urządzenie pozwala łatwo utworzyć wirtualne treningi dla trenażerów smart. Indywidualne plany treningowe można stworzyć w aplikacji Bryton Active i pobrać je bezpośrednio do Ridera S800. Dzięki komunikacji ANT+ FE-C komputer Bryton połączy się z trenażerem, by symulować założony opór z planu treningowego.   

Rear-View Radar System Support   

Z wykorzystaniem podłączonego za pomocą ANT+ radaru wstecznego rowerzyści mogą otrzymywać powiadomienia ostrzegające o pojazdach, które zbliżyły się, jadąc za rowerzystą. Paski, znajdujące się z prawej strony na każdym ekranie danych, będą sygnalizowały różnymi kolorami i wygenerują sygnał dźwiękowy, aby ostrzec o zbliżającym się pojeździe.

Pełna specyfikacja Ridera S800 dostępna tutaj pod linkiem 


o autorze

Magda Horabik

Amatorka z ambicjami, za sobą ma już szosę, MTB, a teraz próbuje odkryć trochę świata enduro. Na codzień studiuje i trenuje. W wolnym czasie lubi poszwędać się po świecie, czytać kryminały i zakręcić przy sportowych wydarzeniach.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl