​Polski producent rowerów KROSS sponsorem tytularnym parakolarskiego zespołu Zero Załamki

KROSS Zero Załamki Team – to nowa nazwa uznanej grupy polskich parakolarzy, którzy swoją ambicją i determinacją prezentowaną podczas zawodów sportowych udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wczoraj zawodnicy zespołu po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali w barwach KROSS. Mariusz Adamczak po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w maratonie w Łodzi. KROSS Zero Załamki Team to kolejna drużyna wspierana przez producenta rowerów KROSS. 

KROSS jest sponsorem tytularnym jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – KROSS ORLEN Cycling Team. W jej barwach startują między innymi mistrz Czech - Ondrej Cink, czy, mistrz Polski XCO oraz XCC - Bartłomiej Wawak. Od kilku tygodni KROSS wspiera także młode talenty z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. Sport i emocje od samego początku są zapisane w DNA marki KROSS. Stąd decyzja o wsparciu dla drużyny Zero Załamki.

Twórcą grupy zrzeszającej i rozwijającej sportowców z niepełnosprawnościami, głównie parakolarzy, jest Michał Żyliński, który założył ją wkrótce po swoim wypadku na snowboardzie w 2016 roku, po którym okazało się, że nie będzie już mógł chodzić. Michał nie załamał się jednak, a zamiast tego już rok później rozpoczął sportową rywalizację zdobywając swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w parakolarstwie. Na swoim koncie ma między innymi zwycięstwo w zawodach Pucharu Europy na Słowacji oraz w Polsce a także szereg medali Mistrzostw Polski. Jego największym marzeniem jest start oraz walka o medale na Paraolimpiadzie. W czasie wczorajszego maratonu w Krakowie przebita opona nie pozwoliła mu niestety ukończyć wyścigu. Natomiast jego klubowy kolega Mariusz Adamczak po raz pierwszy w historii swoich startów, wygrał maraton zorganizowany w Łodzi. Mariusz na wózku inwalidzkim porusza się od urodzenia. Od 2015 roku uczestniczył w blisko 100 imprezach biegowych i rowerowych. W 2019 roku zdobył Koronę Maratonów Polski na wózku, a w 2021 r. tytuł Mistrza Polski w duathlonie. 

- Wczorajsze starty można podsumować krótko: od upadku do zwycięstwa. Mój start w Krakowie miał być rozgrzewką przed całym sezonem. Niestety krakowski bruk, a zwłaszcza tory tramwajowe dla kilku zawodników okazały się wyzwaniem. Przebita opona wyeliminowała mnie z dalszego ścigania. Tak naprawdę nie zdążyłem się właściwie na dobre rozgrzać. Mariusz miał więcej szczęścia, choć również relacjonował, że warunki były trudne, nawierzchnia dość nierówna i cały start mocno dał mu w kość. Niemniej jednak zdołał dojechać na metę jako pierwszy i jest to jego wielki sukces i mocna motywacja do dalszych startów – relacjonował wczorajsze wyścigi założyciel KROSS Zero Załamki Team, Michał Żyliński. 
- KROSS od wielu lat wspiera najlepszych sportowców, którzy zdobywają najcenniejsze trofea. Wsparcia udzielamy także młodym zawodnikom i adeptom kolarstwa. Teraz postanowiliśmy nawiązać współpracę z drużyną Zero Załamki, której twórca i zawodnicy każdego dnia pokazują, jak wiele można osiągnąć determinacją i konsekwentnym dążeniem do celu. Ich wytrwałość jest dla nas niezwykłą inspiracją – mówi Iwona Stępniak, Dyrektor Marketingu KROSS.

Zawodnicy KROSS Zero Załamki Team mają już w planie kolejne starty w tym sezonie podczas takich wydarzeń jak Wings For Life w Poznaniu, czy Bieg Powstania Warszawskiego. Obie strony deklarują, że to początek wieloletniej współpracy.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl