​Polski producent rowerów KROSS wspiera młode talenty z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, który wycofał się ze współpracy z siecią marketów sportowych

Rowery dla dzieci, komplety akcesoriów wraz z oświetleniem a także odzież sportowa. W ten sposób producent rowerów i akcesoriów KROSS postanowił wesprzeć Nowotarski Klub Kolarski. To ten klub w połowie marca wycofał się z umowy sponsorskiej z francuską siecią sportową, której sklepy do tej pory działały w Rosji. 

KROSS jest sponsorem tytularnym jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – KROSS ORLEN Cycling Team. Gdy tylko pojawiły się informacje o zerwaniu współpracy z francuską siecią sportową, producent rowerów nawiązał kontakt z klubem z Nowego Targu, czego efektem jest ogłoszone dzisiaj wsparcie młodych kolarzy. KROSS od wielu lat inwestuje w młode talenty, a dzięki współpracy z lokalnym klubem, kolejne dzieci będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje. KROSS przekaże rowery dla najmłodszych członków klubu oraz komplety akcesoriów (kaski, rękawiczki, skarpety, pompki, torebki podsiodłowe) a także oświetlenie i zestawy odzieży (dresy i koszulki polo). 

- Sport i emocje są zapisane w naszym DNA. Dlatego KROSS od wielu lat sponsoruje zawodowców, którzy zdobywają najcenniejsze światowe trofea. Wielokrotnie wspieraliśmy także młodych adeptów kolarstwa, przekazywaliśmy rowery do domów dziecka lub, tak jak ostatnio, podopiecznym fundacji opiekującej się dziećmi poległych policjantów. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć lokalny klub kolarski, bo nie chcieliśmy zostawić młodych zawodników w potrzebie. Mamy nadzieję, że sprzęt od KROSS pomoże im w rozwoju kolarskiej pasji i dzięki temu będą mogli sięgać po kolejne zwycięstwa – mówi Iwona Stępniak, Dyrektor Marketingu KROSS.
- Jesteśmy dość młodym klubem, dlatego każda pomoc w rozwój szkolenia młodych adeptów kolarstwa jest na wagę złota. Nowotarski Klub Kolarski jest na początku swojej drogi, jeżeli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego pomoc jaką zaoferowała firma Kross otwiera nam wiele możliwości na przyszłość – mówi Prezes Klubu Marcin Kwiatek. 
Jakub Surówka, który od tego roku zajmuje się szkoleniem zawodników dodaje: - Niewątpliwie współpraca z tak dużą marką, jaką jest KROSS, w perspektywie długoletniej pracy na pewno wpłynie bardzo korzystnie na szkolenie młodych zawodników. Pomoc w ubiorze, doborze sprzętu, doposażeniu w akcesoria to duża sprawa, zwłaszcza kiedy ruszamy i możemy już na samym początku pomóc młodym kolarzom.

Nowotarski Klub Kolarski działa od 9 lat, zrzeszając obecnie 111 członków. Zawodnicy klubu mają na swoim koncie zwycięstwa w takich wydarzeniach jak Tour de Pologne Amatorów czy Tatra Road Race oraz miejsca na podium podczas wyścigu szosowego Nowy Targ Road Challenge. Od tego sezonu klub rozwija sekcję dla najmłodszych fanów kolarstwa górskiego.

Od redakcji: Brawo NKK za postawę, brawo Kross za wsparcie zawodników przy ich jedynie słusznej decyzji.

P.S. Z ostaniej chwili... Przeczytaliśmy że ta francuska firma, której nazwy nie wymienimy, zawiesza działalność w rosji (celowo z małej litery), bynajmniej nie z pobudek humanitarnych, ale utrudnionej logistyki... NIe zmieniamy zdania... іди на х...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl