Pierwsze w tym sezonie podium dla zawodnika KROSS ORLEN Cycling Team

Thomas Litsher na trzecim miejscu w wyścigu w hiszpańskim Banyoles. Wszyscy zawodnicy KOCT skończyli zawody w pierwszej dziesiątce.

Drugi w tym sezonie wyścig zakończył się dla drużyny KROSS ORLEN Cycling Team bardzo dobrymi wynikami. Wszyscy zawodnicy startujący dziś w kategorii mężczyzn w Copacatalana BTT Banyoles skończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce. Thomas Litsher był trzeci, zdobywając pierwsze w tym  sezonie podium, Ondrej Cink piąty a Bartłomiej Wawak dziesiąty. Startująca wczoraj w kategorii U-23 Matylda Szczecińska zakończyła wyścig na dziewiątej pozycji. 

Na starcie w Hiszpanii stawiła się światowa czołówka zawodników. Wyścig odbywał się na bardzo wymagającej i szybkiej trasie. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach, na trasie było mnóstwo kurzu. Mimo to sportowcy z KOCT przez większą część wyścigu walczyli o czołowe lokaty, ostatecznie kończąc rywalizację w pierwszej dziesiątce. Startujący od tego sezonu w barwach KROSS ORLEN Cycling Team Thomas Litsher do końca walczył o pierwsze miejsce i finalnie zameldował się na mecie na trzeciej pozycji. 

- Jestem naprawdę szczęśliwy z tego wyniku i z pierwszego w tym sezonie podium dla drużyny. To bardzo dobre miejsce. Dla mnie to motywacja do walki o kolejne wysokie pozycje w następnych wyścigach – mówił na mecie Thomas Litsher. 

Zarówno w wyścigu mężczyzn jak i kobiet zawodnicy KOCT zakończyli rywalizację w pierwszej dziesiątce. We wczorajszym wyścigu U-23 (zawodnicy do 23 roku życia) Matylda Szczecińska dojechała do mety na dziewiątej pozycji. 

- To doskonałe wyniki dla całej drużyny, wszystkim zawodnikom bardzo gratuluje! Dla zespołu to bardzo dobry początek nowego sezonu. Z bardzo dużym optymizmem patrzę na kolejne starty zawodników oraz na rywalizację w ramach Pucharu Świata. Po dzisiejszych zawodach widzę, że nabraliśmy pewności siebie, spokoju i jesteśmy wyjątkowo mocno zmotywowani do ciężkiej pracy i walki o kolejne trofea – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Drużyna KOCT jest w pierwszej szóstce najlepszych drużyn na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. Zawodnicy KOCT wystartowali w nowych strojach, w których dominują biel i czerwień, nawiązujące do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl