​Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław na szosie i na torze

Już w najbliższy weekend zawodniczki Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław ścigać się będą w zawodach torowych i szosowych. Część składu wystartuje w Pruszkowie w rozgrywanym tam Pucharze Polski, a pozostałe „Atomówki” ścigać się będą w Czechach, gdzie w dniach 26-27 marca rozegrane zostaną Carla kriterijní liga-Pardubické kritérium i Techniserv Cup Pardubice.

Na torze w Pruszkowie formę sprawdzą Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Wiktoria Polak, Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz. – Puchar Polski oficjalnie rozpoczyna się wprawdzie w sobotę, ale już w piątek rozegrany ma zostać wyścig drużynowy na dochodzenie, w którym udział mają wziąć także nasze zawodniczki – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka i dyrektorka sportowa teamu. – To będzie nasz pierwszy w tym sezonie start w wyścigach torowych, więc oczywiście ciekawi jesteśmy, jak wypadnie.

Pozostała część ekipy pojedzie do Pardubic. – W sobotę czeka nas płaskie kryterium, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego z jednym podjazdem, na którym stawka może się jednak rozerwać – mówi trenerka teamu. – W obu tych wyścigach wystawimy ten sam mocny skład. Na starcie staną: Katarzyna Wilkos, Łucja Miedzińska, Agnieszka Skalniak-Sójka, Dominika Włodarczyk, Kaja Rysz i nasza juniorka Karolina Chojnacka, dla której będzie to pierwszy wyścig w tym sezonie. Monika Brzeźna, która jest w Wojskach Obrony Terytorialnej, musi zostać w Polsce, ma teraz inne obowiązki.

Tydzień później, już niemal w komplecie, zawodniczki „Atomu” wezmą udział w rozgrywanych na otwarcie sezonu szosowego w Polsce kryterium w Dzierżoniowie i Ślężańskim Mnichu w Sobótce. – Czekamy także na potwierdzenie startu w belgijskim klasyku, jesteśmy na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, 26 kwietnia pojedziemy włoskie Gran Premio della Liberazione, a od 28 kwietnia do 1 maja powalczymy na czeskich szosach w etapówce Gracia Orlová – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska i dodaje, że gdy sezon rozkręci się na dobre, cała ekipa odpoczywać będzie tylko w święta.

Przypomnijmy, że pierwszym w tym sezonie startem jedynej w Polsce kobiecej ekipy zawodowej, był klasyk Trofeo Oro in Euro (kategoria UCI 1.2), rozegrany 6 marca we włoskim Montignoso. Dominika Włodarczyk, przełajowa mistrzyni Polski, dzięki pracy swojego zespołu zajęła w nim 10. miejsce.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl