KROSS ORLEN Cycling Team w pierwszej piętnastce najlepszych zespołów MTB na świecie.

Drużyna kolejny rok z rzędu otrzymała status UCI Elite MTB awansując o 2 pozycje, na miejsce 6.

Międzynarodowa Unia Kolarska UCI, podsumowująca zmagania kolarzy na całym świecie i propagująca sporty na dwóch kółkach, opublikowała listę 15 najlepszych na świecie drużyn MTB, które sezon 2022 rozpoczną ze statusem UCI Elite MTB Team. KROSS ORLEN Cycling Team jest jedynym zespołem z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w tym elitarnym gronie.

KROSS ORLEN Cycling Team po raz kolejny znalazł się w tym prestiżowym gronie, a dodatkowo awansował w rankingu UCI na 6 pozycję. Zespół niebawem rozpocznie rywalizację w nowym, rozszerzonym do 6 zawodników składzie.

- Jestem dumny, że nasz zespół kolejny rok z rzędu znalazł się w gronie najlepszych drużyn na świecie – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. Drużyna wspierana przez producenta rowerów Kross, ponownie otrzymała status UCI Elite, co potwierdza siłę i jakość naszych zawodników. Od kilku lat stawiamy na rozwój zespołu, dając także szansę polskim zawodnikom. Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny jesteśmy w gronie najlepszych drużyn kolarstwa górskiego na świecie. Przed nami nowe cele i ambitne plany. Już odliczamy dni do pierwszych startów, zapewniam, że drużyna jest dobrze przygotowana i będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony – dodaje Kornel Osicki.

KROSS ORLEN Cycling Team, drużyna wspierana przez KROSS, największego polskiego producenta rowerów i PKN ORLEN, w ostatnim czasie zyskała nowych członków: Filipa Heltę, Thomasa Litschera, Matyldę Szczecińską i Aleksandrę Podgórską. Wspólnie z Ondrejem Cinkiem i Bartłomiejem Wawakiem, dotychczasowymi zawodnikami, znajdującymi się w czołówce klasyfikacji indywidualnej UCI, będą walczyć o najlepsze rezultaty i zapewnią sportowe emocje na najwyższym poziomie. 

Pierwszych wyścigów kibice mogą spodziewać się już w następnym tygodniu. Na linii startu zawodnicy KOCT zameldują się w nowych strojach. Biel i czerwień dominujące w odświeżonym projekcie, nawiązują do barw narodowych kraju, z którego pochodzi drużyna, korespondują jednocześnie z kolorystyką logo sponsorów generalnych. Sportowe ubrania członków drużyny zdobi także grafika, będąca nawiązaniem do zeszłorocznego stroju, w trakcie którego zawodnicy KOCT osiągali mistrzowskie wyniki.

- Jesteśmy jedyną – nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej – drużyną o statusie UCI Elite MTB. To ogromne wyróżnienie dla zespołu, który z roku na rok potwierdza wysoki poziom swoimi osiągnięciami. To także wielki sukces marki KROSS, która zapewnia zespołowi światowej klasy rowery i sprzęt, dynamicznie się rozwija, aspirując do czołówki najlepszych producentów rowerowych na świecie – dodaje Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 

KROSS jako jedyny producent rowerów w Europie Środkowo-Wschodniej, wspiera potencjał sportowców, będąc wspólnie z PKN ORLEN sponsorem tytularnym jednej z najlepszych grup kolarskich MTB na świecie. KROSS jest liderem krajowego rynku rowerowego i w ciągu 4 lat chce zdobyć tę samą pozycję na każdym z rynków Europy Środkowo – Wschodniej. Rowery tego producenta są dostępne w 50 krajach świata.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl