​Weekend sukcesów grupy kolarskiej KOCT

Thomas Litscher wygrywa a Ondrej Cink zajmuje trzecie miejsce w wyścigu w hiszpańskiej La Nuci. Wczoraj w wyścigu pań w kategorii U23 zwyciężyła Matylda Szczecińska

To był weekend pełen sportowych emocji w wykonaniu zawodników grupy kolarskiej KOCT, wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Dzisiejszy wyścig podczas Supercup Massi La Nucia w Hiszpanii zwyciężył Thomas Litcher z KOCT. Jego kolega z drużyny Ondrej Cink zajął trzecie miejsce. Wczoraj, podczas wyścigu pań pierwsze miejsce w kategorii U23 zajęła Matylda Szczecińska, jednocześnie w elicie zajęła trzecie miejsce. 

Podczas dzisiejszego wyścigu zawodnicy zmagali się z bardzo trudną technicznie trasą, w ciągle padającym deszczu. Trudne warunki, śliska nawierzchnia i ostre kamienie, okazały się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich zespołów. Wiele drużyn miało problemy z przebitymi oponami i tego rodzaju kłopoty nie ominęły także niektórych zawodników KOCT – nie wszyscy z szóstki startujących zawodników KOCT byli w stanie ukończyć wyścig. 

- Bardzo zależało nam na zwycięstwie tu, w La Nuci i tak jak zapowiadaliśmy przed startami w Hiszpanii, ten cel udało nam się dzisiaj osiągnąć. To pierwsze zwycięstwo w sezonie i mam nadzieję, że nie ostatnie, liczymy na kolejne w następnych wyścigach. Dzisiaj Thomas nie miał sobie równych, a Ondrej mimo, że musiał zmienić koło, to pokazał moc, odrobił straty i zajął trzecie miejsce. Wczoraj świetnie pojechała Matylda zwyciężając w kategorii U23 i zajmując trzecią lokatę w elicie – komentuje wyścig Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. 
- To moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, więc jestem bardzo szczęśliwy. Trasa była technicznie wymagająca, ale utrzymywałem dobrą prędkość, zwłaszcza na podjazdach. Miałem świetnie przygotowany rower na tę trasę, jestem bardzo zadowolony z tego startu, to mój trzeci wyścig i pierwsze zwycięstwo w sezonie – mówił tuż po wyścigu Thomas Litscher. 

We wczorajszym wyścigu elity pań Matylda Szczecińska zwyciężyła w kategorii U23, zajmując trzecie miejsce w elicie kobiet. 

- Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku i cieszę się, że mogłam tutaj w Hiszpanii zdobyć taką pozycję – mówiła zawodniczka KOCT.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • Nowości od TYGU

    Żywieckia marka zaprezentowała najnowszą kolekcję. Znajdziecie w niej nowe wzory, produkty, a także materiały. Nowością na 2023 są...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl