​Thomas Litscher dołącza do grupy kolarskiej KROSS ORLEN Cycling Team

Thomas Litscher to 32-letni, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, który od nowego sezonu będzie jeździł w barwach jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie, wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Litscher ma na koncie mistrzostwo świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrzostwo świata w kategorii elita zdobyte w 2017 roku. Zespół KOCT reprezentują najlepsi zawodnicy: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB, a także Bartłomiej Wawak, mający na swoim koncie tytuł mistrza Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI. Już niedługo poznamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy dołączą do zespołu KOCT. 

Thomas Litscher, to pierwszy, nowy zawodnik ogłoszony w 2022 roku, który wzmacnia grupę kolarską KOCT. 32-letni Szwajcar wyrobił już sobie markę i zapracował na rozpoznawalność, ma bowiem na swoim koncie już kilka znaczących sukcesów. 

- Thomas będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny. Jednym z celów na sezon 2022 jest walka o klasyfikację drużynową podczas Pucharów Świata. Uważam, że tak mocny zawodnik, który w przeszłości udowodnił, że może walczyć z najlepszymi, wróci do pierwszej dziesiątki Pucharu Świata, co także pokazywał pojedynczymi wyścigami w sezonie 2021. Przy doskonałej formie Ondreja Cinka i Bartłomieja Wawaka, mamy duże szanse, by w tak mocnym składzie ambitnie realizować cele na sezon 2022 – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Szwajcar to pierwszy, nowy zawodnik w zespole KROSS ORLEN Cycling Team, ale wkrótce możemy spodziewać się kolejnych wzmocnień grupy kolarskiej, która ma za sobą bardzo udany sezon. Bartłomiej Wawak, który w 2021 roku startował aż 25 razy, 13 wyścigów zakończył zdobyciem miejsca na podium a 7 - krotnie linię mety przekraczał jako pierwszy i to podczas zawodów z kalendarza UCI. To bezapelacyjnie najlepszy sezon Bartka w historii. Ondrej Cink, który w grupie kolarskiej wspieranej przez KROSS startuje od 3 lat, w 2021 roku na 18 wyścigów, aż 12 razy zdobywał podium a sześciokrotnie stawał na jego najwyższym stopniu.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl