​Nowy Bryton Rider S500 – komputer rowerowy dla wymagających

Bryton wprowadził nowy flagowy komputer rowerowy, Rider S500, stworzony we współpracy z zawodowymi kolarzami World Touru. Premierowe urządzenia ma 24-godzinny czas działania baterii, wyraźny ekran 2,4” z podświetleniem dostosowującym się do otoczenia, rozbudowaną nawigację z wyszukiwaniem głosowym i nowe niezwykle dopracowane funkcje.

– To urządzenie dla tych, którzy oczekują więcej zarówno od siebie, jak i od sprzętu – mówi Grzegorz Kajzer, product manager marki Bryton w Polsce.   
– Zależy nam nie tylko na tworzeniu najmocniejszych komputerów rowerowych GPS. Naszym celem jest także wprowadzanie nowych wyjątkowych funkcji w dobrej cenie. Bryton zebrał dane i opinie zawodowych grup, by stworzyć model Rider S500 – mówi Samuel Wang, prezes Brytona. 

Istniejąca od 2009 r. marka ma coraz mocniejszą pozycję na rynku najlepszych komputerów rowerowych, w czym pomaga współpraca z grupą World Touru Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux. Zdaniem twórców, nowy komputer rowerowy Bryton plasuje się w ścisłej światowej czołówce urządzeń do rowerowej nawigacji oraz przekazywania danych dotyczących jazdy i treningu. 

– Wykorzystaliśmy wkład zawodowych grup kolarskich, by rozwinąć nasz produkt i jego bogaty wachlarz funkcji. Dzięki temu wsparciu Rider S500 będzie wydajniejszy i bardziej pomysłowy niż inne urządzenia w tej klasie – podkreśla Samuel Wang.   

Rider S500 jest dostępny w wersji E bez czujników w sugerowanej cenie detalicznej 1499 zł oraz w wersji T z czujnikami tętna, kadencji i prędkości w cenie 1859 zł. Już w najbliższym czasie Bryton Rider S500 pojawi się w sklepach z sieci sprzedaży Merida Polska.   

Bez żadnych kompromisów   

Stworzony we współpracy z zawodowcami Rider S500 otwiera nową linię komputerów rowerowych Bryton. „S” oznacza „Sport” i jest symbolem bezkompromisowych osiągów produktów z tej serii. Rider S500 ma łatwy w użyciu interfejs, ponad 130 funkcji oraz kompaktowe wymiary zoptymalizowane pod kątem zawodowych kolarzy. Wprowadza wszechstronność i nowe zaawansowane możliwości, których oczekują kolarze i najbardziej wymagający użytkownicy, zamykając wszystko w aerodynamicznej obudowie. Duże znaczenie ma również 24-godzinny czas działania urządzenia na jednym ładowaniu baterii.   

Zaprojektowany z myślą nie tylko o zawodowych kolarzach, ale też o żądnych przygód rowerzystach, Rider S500 zapewnia łatwą obsługę i wiele niezwykle dopracowanych funkcji. Elegancki wygląd Ridera S500 obejmujący wyraźny ekran 2,4” i 4 przyjazne przyciski idzie w parze z nowymi zaawansowanymi możliwościami takimi jak Live Track (udostępnianie swojej lokalizacji oraz bieżących danych dotyczących jazdy innym do śledzenia), Climb Challenge (informowanie na bieżąco o kolejnych segmentach pokonywanego podjazdu oraz o dystansie do zakończenia podjazdu) czy wyszukiwanie głosowe Google w języku polskim. Komputer ma czujnik światła otoczenia, dzięki któremu urządzenie dostosowuje poziom podświetlenia ekranu do aktualnych warunków, w których się znajduje.   

Ponadto nowy komputer rowerowy Bryton przekonuje nowym oprogramowaniem i wyposażeniem, w tym nowym interfejsem użytkownika, równoczesną łącznością z pięcioma satelitami, większą mocą obliczeniową i personalizowanym menu, a także ulepszeniami dotyczącymi nawigacji oraz funkcji treningowych. Świetnie współpracuje również z trenażerami typu smart, umożliwiając m.in. symulowanie jazdy ulubioną zapisaną trasą, oraz z radarami rowerowymi.   

Nie tylko dla zawodowców   

– Rider S500 to urządzenie dla każdego miłośnika dwóch kółek. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy wydajnej nawigacji rowerowej, jesteśmy czynnymi użytkownikami roweru elektrycznego, czy też szukamy urządzenia, które wesprze nasz kolarski trening, Rider S500 odnajdzie się w każdym z tych zastosowań – mówi Grzegorz Kajzer, product manager Merida Polska, przedstawiciela marki Bryton w Polsce. 
– Głównych odbiorców Ridera S500 upatrujemy w ludziach, którzy oczekują więcej zarówno od siebie, jak i od używanego przez siebie sprzętu. Nasz najnowszy model z pewnością pomoże im osiągnąć zamierzone cele – dodaje. Sam miał już okazję testować Ridera S500. – Przede wszystkim zachwyciło mnie bardzo szybkie działanie urządzenia oraz prostota jego obsługi – mówi.   

W hierarchii komputerów rowerowych Bryton Rider S500 zajmuje czołowe miejsce okupowane dotąd przez Ridera 750. Jego możliwości nawigacyjne Rider S500 wprowadza na jeszcze wyższy poziom. 

– Świetnym rozwiązaniem jest możliwość wyszukiwania głosowego interesujących nas miejsc, bo kto lubi wpisywanie adresów na niewielkich ekranach komputerków rowerowych? – zastanawia się Grzegorz Kajzer. 

Wyszukiwarka obsługuje ponad 100 języków, dzięki czemu będzie wspierać użytkowników nawet w odległych podróżach. Zdaniem product managera odpowiedzialnego za markę Bryton w Polsce, korzystający z nawigacji użytkownicy Ridera S500 docenią również automatyczne przeliczanie trasy po zjechaniu z niej, możliwość powrotu po tym samym śladzie czy też odwrócenia utworzonej wcześniej trasy, jeśli zajdzie taka potrzeba, niezależnie od tego, czy została utworzona w aplikacji Bryton Active, czy w zewnętrznych platformach.    

Nowe funkcje i lepsze osiągi   

Nowy komputer rowerowy Bryton może być prawdziwą gratką dla miłośników podjazdów. 

– Kapitalną funkcją, którą z pewnością docenią wszyscy ambitnie podchodzący do treningu, a także planujący dłuższe wyjazdy w góry, jest Climb Challenge. Dzięki niej urządzenie będzie na bieżąco informowało nas o kolejnych segmentach podjazdu, który pokonujemy, a także o dystansie pozostałym do końca podjazdu – wyjaśnia Grzegorz Kajzer.   

Rider S500 to nie tylko nowe funkcje, ale również konkretne rozwiązania wpływające na czas i jakość działania urządzenia. – Nowy hardware pozwala nam jechać dłużej, bo jedno ładowanie wystarcza aż na 24 godzin działania, i cieszyć się wyraźniejszymi wskazaniami licznika. Pomaga w tym czujnik światła otoczenia, który kompensuje poziom podświetlenia, jeśli nagle znajdziemy się w cieniu czy np. tunelu – wylicza product manager.   

Co jeszcze przekonuje do nowego produktu Brytona? 

– Dzięki możliwości połączenia nawet z pięcioma satelitami zapewni nam precyzyjne wskazania pozycji i bezbłędną nawigację w czasie naszej jazdy. Dodatkowo warto wspomnieć o rozbudowanym wsparciu dla programów treningowych, które możemy planować na kolejne 7 dni, kompatybilności z interaktywnymi trenażerami i coraz popularniejszymi w Polsce rowerami elektrycznymi. Rider S500 z pewnością jest produktem, który warto poznać bliżej – podkreśla Grzegorz Kajzer.   

Przy opracowaniu nowego modelu inżynierowie Brytona skupili się bardziej na wsparciu zawodników czynnie trenujących i biorących udział w wyścigach, stąd chociażby nieco mniejszy rozmiar samego urządzenia czy możliwość wymiany adaptera, dzięki któremu licznik jest wpinany w uchwyt. 

– Pozwoli to użytkownikowi skorzystać np. z rozwiązań przeznaczonych do rowerów do jazdy na czas, które już posiada (Garmin). W przypadku wyspecjalizowanych wysięgników i uchwytów oznacza to dla użytkownika nowego S500 spore oszczędności podczas zmiany dotychczasowego rozwiązania na Brytona – tłumaczy product manager Merida Polska.   

Pozytywne testy i wsparcie dla innych urządzeń   

– Nasz najnowszy produkt w niczym nie ustępuje urządzeniom konkurencji, a w wielu przypadkach nawet je przewyższa. Na szczególną uwagę zasługują tu 24 godziny działania urządzenia na jednym ładowaniu baterii i wyposażenie urządzenia w bezpłatne mapy OSM połączone z możliwością wyszukiwania głosowego interesujących nas lokalizacji oraz punktów POI [point of interest, punkt użyteczności/wart uwagi – red.] – zaznacza Grzegorz Kajzer. 

Jego zdaniem bardzo istotna jest również komunikacja bluetooth między telefonem a urządzeniem, która umożliwia korzystanie z nawigacji online, a więc nawigowanie po wyznaczonej trasie zakręt po zakręcie, a także korzystanie z automatycznego przeliczania trasy po jej opuszczeniu czy też powrót do miejsca startu dokładnie taką samą trasą.   

Product manager odpowiedzialny za markę Bryton w Polsce solidnie przetestował już nowe urządzenie. 

– Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Praktycznie wszystkie najważniejsze funkcje mamy na wyciągnięcie ręki, a gdy chcemy zmienić wyświetlane pola, możemy to zrobić nawet w czasie jazdy bez używania aplikacji czy zagłębiania się w ustawienia urządzenia – mówi. 

Duże wrażenie zrobił na nim czujnik światła otoczenia, który po wybraniu trybu „auto” samodzielnie dostosowuje poziom podświetlenia ekranu do warunków zewnętrznych. 

– W czasie jazdy nocą licznik nie oślepia użytkownika i nie odwraca uwagi od tego, co się dzieje na drodze, a przy tym pozostaje bardzo czytelny – mówi Grzegorz Kajzer.   

Ridera S500 miał okazję testować w niskich temperaturach, co może mieć znaczenie dla polskich użytkowników. 

– Spisywał się bardzo dobrze, nie zauważyłem wyraźnych spadków czasu działania czy opóźnień wynikających z niższej temperatury. Po testach już wiem, że nowy S500 zostanie ze mną na dłużej i nie mogę się doczekać testowania funkcji Climb Challenge w Beskidach.   

Choć nowy komputer ma być wizytówką marki, Bryton pamięta również o użytkownikach dotychczasowych produktów, które wciąż są dostępne w sieci sprzedaży Merida Polska, takich jak Bryton Rider 750, Rider 420, Rider 320 czy Rider 15 Neo. 

– Warto podkreślić przywiązanie producenta do rozwoju swoich urządzeń, co mogę potwierdzić jako użytkownik modelu Rider 750 – zaznacza product manager Merida Polska. 

– Odkąd kupiłem go w czerwcu 2021 r., otrzymał już dwie duże aktualizacje wprowadzające zupełnie nowe funkcjonalności, możliwość śledzenia na żywo mojego położenia oraz podstawowych parametrów jazdy, a także wspomaganie odkrywania nieznanych terenów, w której urządzenie samo zaproponuje trzy trasy o preferowanej przez nas długości. Podobnie rzecz będzie się miała pewnie z modelem S500, a inżynierowie Brytona mogą nas jeszcze zaskoczyć.   

Najważniejsze funkcje i elementy Ridera S500   

Wyszukiwanie głosowe   

Bryton Rider S500 mówi w Twoim języku! Dzięki połączeniu z internetem Rider S500 eliminuje konieczność używania klawiatur ekranowych, poprzez udostępnienie funkcji wyszukiwania głosowego Google. Jest ono dostępne w ponad 100 językach, oferując szybszy, bardziej intuicyjny i wygodniejszy sposób wyszukiwania adresów lub POI, podczas jazdy na szosie czy w terenie, gdziekolwiek się znajdziesz!   

Ulepszone funkcje nawigacji   

Rider S500 ma rozbudowane funkcje nawigacji, zapewniając prowadzenie zakręt po zakręcie, zaawansowane wskazówki, łącznie z nazwami ulic, oraz wsparcie z wykorzystaniem zainstalowanych już na urządzeniu map OSM (OpenStreetMaps). Rider S500 ma również zaawansowane funkcje, które pomagają pozostać na trasie, takie jak automatyczne naprowadzanie na trasę w przypadku zjechania z niej, informacje POI, odwracanie trasy, by zmienić jej początek i koniec, czy odtworzenie trasy, by wrócić do punktu startu taką samą droga. Można stworzyć także własną trasę w aplikacji Bryton Active albo wgrać do urządzenia trasę stworzoną w zewnętrznej platformie, zaznaczając również na trasach własne informacje POI.   

Live Track   

Udostępnij znajomym i rodzinie swoją lokalizację w czasie rzeczywistym z użyciem nowej funkcji Bryton Live Track. Wystarczy wygenerować łącze udostępniania z używanego telefonu i przesłać je jednym przyciskiem przez dowolny komunikator. Dzięki łączu Live Track każdy może śledzić nie tylko Twoją lokalizację w czasie rzeczywistym, ale także aktualną prędkość, czas jazdy, odległość i czas ostatniej aktualizacji.   

Climb Challenge   

Zdobywaj nowe szczyty dzięki funkcji Climb Challenge! Zbliżając się do podjazdu, Rider S500 przełączy się na stronę sekcji podjazdu, zapewniając przegląd segmentów na trasie. Ekran Climb Challenge zawiera również graficzne podsumowanie z wieloma podjazdami, segmentami podjazdów w żywych kolorach, odległością, przewyższeniami oraz punktami początkowymi i końcowymi, zapewniając łatwy dostęp do informacji o przebiegu trasy.   

Ulepszone funkcje treningowe i lepszy interfejs użytkownika   

Treningi z Riderem S500 stały się jeszcze lepsze! To zasługa m.in. nowego interfejsu użytkownika i nowej funkcji graficznego przeglądu treningu z obsługą powiększania oraz nowych zaawansowanych funkcji, łącznie z dostosowaniem intensywności w czasie rzeczywistym, obsługą TrainingPeaks, nowym trybem treningu wytrzymałościowego i funkcjami notatek do treningów (do dodawania notatek z aplikacji Bryton Active lub TrainingPeaks). Podgląd postępu pozostałego treningu oraz dostosowywane strefy mocy docelowej zostały przedstawione w żywej graficznej formie. Docelowa kadencja może być wyświetlana razem z docelową mocą i tętnem. Ponadto, ułatwieniem dla trenujących z pomiarem mocy będą personalizowane strefy mocy, które można wyświetlać na stronie z docelową mocą.   

Indoor Smart Trainer   

Dzięki nowym zaawansowanym funkcjom oraz szerokiemu zakresowi integracji, Rider S500 w połączeniu z interaktywnym tranażerem zapewnia niezwykle emocjonujące wrażenia z jazdy. Kompatybilność z trenażerami ANT+ FE-C typu smart pozwala Riderowi S500 kontrolować docelowy opór oraz moc, symulować niestandardowe wirtualne treningi (Inteligentny trening), a nawet jazdę wybraną trasą (Virtual Ride).   

Rear-View Radar System Support   

Z wykorzystaniem podłączonego za pomocą ANT+ radaru wstecznego rowerzyści mogą otrzymywać powiadomienia ostrzegające o pojazdach, które zbliżyły się na odległość poniżej 150 m. Paski, znajdujące się z prawej strony na każdym ekranie danych, będą sygnalizowały różnymi kolorami i wygenerują sygnał dźwiękowy, aby ostrzec o zbliżającym się pojeździe. Zielony pasek: brak zbliżających się od tyłu pojazdów, zielony pasek: pojazdy zbliżające się z normalną prędkością, czerwony pasek: pojazdy zbliżają się z wysoką prędkością.   

Wsparcie dla rowerów elektrycznych   

Dzięki wsparciu Shimano STePS oraz współpracy z ANT+ LEV Bryton Rider S500 jest świetnie przygotowany do współpracy z rowerami elektrycznymi. Rider S500 może wyświetlać wiele danych dotyczących e-bike’a, m.in. tryb wspomagania, poziom naładowania baterii, zasięg i przełożenia.   

Czujnik światła otoczenia   

Dzięki wykorzystaniu wbudowanego czujnika światła otoczenia Bryton Rider S500 może automatycznie dostosowywać podświetlenie wyświetlacza w oparciu o warunki oświetleniowe, w jakich się znajduje. Podczas jazdy w pomieszczeniu, przejeżdżania przez tunel czy pod drzewami, niezależnie od miejsca i pory jazdy, podświetlenie zostanie automatycznie dostosowane, by zapewnić Ci optymalne ustawienia ekranu.   

Personalizowane menu szybkiego statusu   

Menu szybkiego statusu można wyświetlić w dowolnym momencie ze strony licznika, poprzez zwykłe stuknięcie ekranu. Możesz spersonalizować to menu, umieszczając w nim dane, na których najbardziej Ci zależy.   

Dodatkowe ulepszone funkcje   

Oprócz wielu nowych funkcji Rider S500 wprowadza również wiele udoskonaleń, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Należą do nich wykorzystanie USB typu C, możliwość jednoczesnego korzystania z łączności z 5 satelitami, większa moc obliczeniowa, szybsze działanie, a także nowy kompaktowy kształt uzyskany przy współudziale zawodowych kolarzy. Duże znaczenie ma również 24-godzinny czas działania na jednym ładowaniu baterii.

Więcej szczegółów i pełna specyfikacja urządzenia tutaj.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl