Bryton's Rider 750 może zostać najlepszym, budżetowym komputerem rowerowym

Dla większości ludzi  Bryton nie jest marką znaną z komputerów rowerowych - ale sądzimy, że wkrótce się to zmieni. Najnowsza jednostka główna Bryton, Bryton Rider 750, jest wyposażona w łatwe w użyciu funkcje, kolorowy ekran dotykowy i cenę niższą o prawie 700 zł od podobnych jednostek konkurencji. Od 2021 roku, po zaprzestaniu produkcji modelu Rider 850, Bryton Rider 750 jest flagową jednostką główną tajwańskiej firmy.

Co to jest?

Zaprojektowany, aby bezpośrednio konkurować z wielkimi markami w dziedzinie komputerów rowerowych, Bryton Rider 750 posiada wszystkie cechy najlepszego komputera typu "wszystko w jednym" - i jest wyposażony w kolorowy ekran dotykowy 2,8″, nawigację online (zintegrowaną z aplikacją) z wyszukiwaniem głosowym, czujniki Bluetooth/ANT+ oraz integrację z serwisem Strava.

Dla kogo jest przeznaczony?

Po używaniu Ridera 750 przez jakiś czas, można z całą pewnością stwierdzić, że jest to komputer dla każdego, kto chce śledzić przejazdy i mnóstwo danych pomiarowych. Zbieranie danych jest na najwyższym poziomie, a interfejs użytkownika jest wystarczająco prosty, aby przyciągnąć zarówno początkujących, jak i bardzo doświadczonych rowerzystów. Plusem jest niewątpliwie  cena, która będzie wabić w kolarzy wszystkich odmian kolarstwa.

Główne cechy Bryton Rider 750

Kolorowy wyświetlacz dotykowy 2,8" - rozdzielczość: 240 x 400 pikseli 

Graficzny interfejs użytkownika (GUI) do śledzenia postępów w czasie interwałów 

Możliwość programowania treningów poprzez funkcję "Trening zaawansowany" w aplikacji Bryton Active 

12 konfigurowalnych ekranów danych

Prognozowanie FTP i MPA 

Wbudowane mapy Open Street Maps

Obsługa radarów rowerowych za pomocą urządzeń innych firm

Obsługa E-Bike z Shimano Steps, w tym żywotność baterii 

Bezprzewodowy transfer danych rowerzysty przez Bluetooth 

20 godzin pracy na baterii 

Obsługa satelitów GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS 

Inteligentne powiadomienia o przychodzących/nieodebranych połączeniach, SMS-ach i e-mailach 

Super lekki na 94 gramy 

Cena: 750 E $270.00, 750 T $350.00

Dostępne opcje

Bryton Rider 750 występuje w dwóch opcjach - Rider 750 E oraz Rider 750 T. Rider 750 E posiada wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak kabel USB, dwa uchwyty rowerowe oraz smycz bezpieczeństwa, dzięki której urządzenie pozostaje na rowerze. Druga opcja, czyli model 750 T, to pakiet z pełnym wyposażeniem. Pakiet ten zawiera wszystko to, co w opcji 750 E, ale dodatkowo zawiera czujnik tętna ANT+/BLE, czujnik kadencji ANT+/BLE oraz czujnik prędkości w piaście ANT+/BLE. Obie opcje zakupu dostarczane są z tą samą jednostką główną Bryton Rider 750.

Konfiguracja i wybieranie 

Konfiguracja nowego komputera może być skomplikowana - trzeba podłączyć dane i ustawić odpowiednie ekrany. Jednak dzięki integracji z aplikacjami i jednostkami głównymi, które sprawnie komunikują się z telefonem, większość tego żmudnego zadania została wyeliminowana.

źródło:Bikerumor.com


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl