Opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 trafia na rynek po podium w Pucharze Świata

Linia Scorpion XC RC rozszerza się: opona cross-country, dedykowana do wyścigów, jest teraz dostępna również w wersji 2.4, aby sprostać nowemu trendowi na szersze obręcze.  Opona, dostarczana zespołom partnerskim Pirelli, osiągnęła już znaczące wyniki w Pucharze Świata. 

Wprowadzona na rynek w 2020 roku, Scorpion XC RC jest oponą zaprojektowaną z myślą o zawodach i stworzoną do radzenia sobie z różnorodnym terenem, takim jak ten, który zwykle spotyka się na nowoczesnych olimpijskich trasach Cross-Country. Opona sprawdza się zarówno na sztucznych, jak i naturalnych nawierzchniach, na najbardziej ubitych i miękkich terenach. 

Opona Scorpion XC RC, dedykowana dla zawodników, którzy szukają maksymalnej prędkości na wyścigu, jest teraz dostępna zarówno w klasycznej wersji 29x2.2, jak i w nowej 29x2.4. Nowy rozmiar jest również oferowany w wersji LITE, dla tych, którzy szukają maksymalnej redukcji wagi, oraz w wersji ProWALL dla tych, którzy szukają większej ochrony po bokach i większej stabilności podczas pokonywania zakrętów. Nowy Scorpion XC RC jest dostępny w wersji Team, z żółtym logo. 

Obecny trend szerszych obręczy i rosnąca konkurencyjność nowoczesnych tras XCO sprawiają, że kolarze wybierają opony o większej objętości powietrza, które pozwalają na osiąganie większych prędkości na zjazdach, podjazdach i w trudnym terenie. Dlatego też rozmiar 2.4 został opracowany przez Pirelli zgodnie z obowiązującymi standardami, aby pasował do obręczy z kanałem wewnętrznym 30C.

Podobnie jak wszystkie opony Pirelli, nowa opona Scorpion XC RC 2.4 przeszła okres rygorystycznych testów w terenie: opinie zespołu TREK-PIRELLI, który ma tę oponę od początku sezonu, były fundamentalne. 

Co więcej, nowa opona już zaowocowała podium w Pucharze Świata: Ondrej Cink (team Kross Orlen) był drugi zarówno w XCO, jak i short-tracku w Leogang (A), a młody Vlad Dascalu, w swoim pierwszym pełnym sezonie w kategorii Elite, zajął 5. miejsce w tym samym wyścigu w Leogang. 

Nowa opona Pirelli Scorpion XC RC 2.4 jest dostępna w cenie 59,90 euro / 54,99£ / 74,90$.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl