Shimano rozszerza ofertę obuwia do indoor cycling o nowe modele IC1 i IC2

Rozszerzona gama obuwia halowego zapewnia wysoki komfort i wentylację oraz kompatybilność z SPD lub SPD-SL

Wraz z rozwojem zajęć indoor spinning, nie wspominając już o domowym treningu z trenażerem, rowerzyści pocą się w odzieży jak nigdy dotąd. Aby pomóc rowerzystom dłużej utrzymać chłód i osiągnąć wysoką jakość treningu, Shimano poszerzyło swoją ofertę butów do indoor cycling. Shimano Indoor Cycling (IC) oferuje cztery modele, które skupiają się na oddychalności, komforcie i sztywności, oferując kompatybilność z pedałami szosowymi (SPD-SL) lub terenowymi (SPD), a w niektórych przypadkach z obydwoma rodzajami pedałów. Do oryginalnych butów Shimano (IC5 i IC3, które zostały zaprojektowane z myślą o kobiecej stopie) dołączają dwa nowe modele unisex - IC2 i IC1.

Wszystkie modele z serii IC mają na celu zrównoważenie doskonałej oddychalności i sztywności dla warunków halowych. Cholewka przypominająca skarpetę z lekkimi panelami z siateczki zapewnia doskonałą wentylację i duży komfort w porównaniu do zwykłych butów kolarskich. Specyficzne dla kolarstwa podeszwy dają mocną platformę do pedałowania dla lepszego transferu mocy i zmniejszenia zmęczenia, szczególnie ścięgna Achillesa. Aby zapobiec gromadzeniu się potu, buty z serii IC są łatwe do prania i wykonane z szybkoschnącego materiału. 

Oba modele IC2 i IC1 to podstawowe buty do kolarstwa halowego z wygodnym dopasowaniem, świetną oddychalnością, dopasowaniem Shimano Dynalast dla mniejszego obciążenia stopy/ kostki oraz paskiem na rzep. Przyczepna gumowa podeszwa na całej długości zapewnia wygodę podczas chodzenia.

Dzięki wsuwanej konstrukcji i pojedynczemu paskowi można szybko i łatwo założyć buty, wsiąść na rower i zacząć pedałować. Pasek obejmuje środkową część stopy, zapewniając pewne trzymanie i optymalne przenoszenie energii, a wygodne i regulowane podparcie łuku pozwala na indywidualne dopasowanie.

Buty IC2 są kompatybilne z pedałami SPD (off-road), a zagłębione mocowanie bloków (które znajduje się na równi z podeszwą zewnętrzną) oznacza, że nie będziesz stukać o podłogę, gdy zejdziesz z roweru.

Buty IC1 mają pięć otworów w podeszwie zewnętrznej, co czyni je kompatybilnymi z systemem pedałów SPD / 2 otwory lub SPD-SL / 3 otwory. IC1 i IC2 są dostępne w rozmiarach 36-41 w przypadku modeli damskich lub, w przypadku męskich, w rozmiarach 42-48. IC1 waży 250 g, a IC2 265 g. Oba buty są już dostępne u dystrybutorów Shimano.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl