Ondrej Cink czwarty, Maja Włoszczowska czternasta po pierwszym wyścigu Pucharu Świata w kolarstwie górskim

Po wyczerpującym wyścigu w niemieckim Albstadt, Ondrej Cink zajął czwarte, a Maja Włoszczowska 14 miejsce w pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata. Wyścig zgromadził czołówkę światowego kolarstwa górskiego. „To dobry start zawodników KROSS ORLEN Cycling Team” – komentował tuż po wyścigu Team Manager zespołu. Za tydzień kolejne zmagania w Pucharze Świata, tym razem w Czechach. 

Zawodnicy wyścigu w Albstadt startowali na wymagającej trasie, z dwoma długimi podjazdami. Podczas treningów zmagali się z dużym zimnem i padającym deszczem, a nawet śniegiem, jednak w dniu wyścigu pojawiło się długo wyczekiwane słońce. 

- Pierwszy wyścig Pucharu Świata w tym sezonie już za nami i choć oczekiwania były większe, to czternasta lokata jest przyzwoitym wynikiem. Mam nadzieję, że za tydzień w Novym Meste zdecydowanie lepiej uda mi się pojechać początek wyścigu, tak aby od samego początku mieć kontakt z czołówką. Jestem zadowolona, ale głodna o więcej, więc walczymy dalej – mówiła tuż po wyścigu Maja Włoszczowska. 

W wyścigu mężczyzn, kolega Mai z drużyny KROSS ORLEN Cycling Team Ondrej Cink zajął czwarte miejsce. Bartłomiej Wawak był 31 i była to najwyższa pozycja spośród startujących Polaków. 

- To dobry początek sezonu Pucharu Świata dla zawodników KROSS ORLEN Cycling Team. Liczyłem, że Maja i Ondrej będą dzisiaj w pierwszej dziesiątce, Mai nieco zabrakło do tego wyniku, ale myślę, że za tydzień w Novym Meste na pewno zamelduje się w pierwszej dziesiątce a Ondrej ponownie powalczy o pierwszą piątkę – mówił Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl