Endomondo kończy działalność.

Popularna zarówno wśród kolarzy, jak i biegaczy aplikacja Endomondo rejestrująca aktywności sportowe ogłosiła właśnie koniec swojej działaności na rynku z końcem tego roku. Serwis zgaśnie w dniu 31 grudnia 2020 roku i od tego momentu nie będzie już dostępny w żadnym serwisie i sklepie internetowym. Z końcem roku przestaną również być wprowadzane poprawki błędów. Informacja wygaśnięciu serwisu podana jest na stronie producenta, jednak znalezienie jej wymaga nieco cierpliwości. 

Ze strony internetowej serwisu Endomondo można również wyczytać informację, że dane użytkowników dotyczące historii aktywności będą dostępne do dnia 31 marca 2021 roku, dlatego przerzucenie swojej historii treningowej będzie możliwe przez nieco dłuższy czas.

Producent poleca eksport aktywności do MapMyRun/MapMyFitness . Z poziomu Endomondo będzie można przesłać nie tylko nowe treningi, ale też aktywności do tej pory zapisane.

Niestety nie wszystkie dane zostaną przeniesione. Stracimy m.in.:
rekordy, plany treningowe, informacje profilowe i ustawienia kontaznajomych, wpisy ze ścianki, komentarze i zdjęcia, wyzwania. 

Serwis od dłuższego czasu nie ewoluował i pojawienie się złych wieści na temat działalności wydawało się kwestią czasu.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl