STARACHOWICKA STRZAŁA TYLKO DLA TWARDZIELI

To była wyjątkowa próba kolarskich charakterów! IV Starachowicka Strzała 2020 w Starachowicach - organizowana przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike - z udziałem blisko 200 kolarzy odbyła się w trudnych warunkach, przy dość niskiej temperaturze i niemal nieustannie padającym deszczu. Gościem specjalnym zawodów w Starachowicach był Zenon Jaskuła, medalista igrzysk olimpijskich i trzeci kolarz Tour de France.

Tegoroczna Starachowicka Strzała była skierowana do kolarzy z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2020, a najlepsi także nagrody finansowe.

- Kolarze ponownie potwierdzili, że niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie ich zatrzymać - mówił organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs. - Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy w niełatwych warunkach poradzili sobie doskonale. Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących trasy, zabezpieczenia i organizacji imprezy. Dziękujemy!

Rywalizacja wyłącznie na rowerach szosowych odbyła się na dwóch dystansach 61 km i 81 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic. Na trasie MINI (61 km) zwyciężył Przemysław Walczak (Warka), finiszując przed Robertem Wieruckim (Starachowice) i Łukaszem Kalickim (TrenujRower.pl). Wśród kobiet wygrała Małgorzata Krawczyk (Zielona Góra), przed Katarzyną Polakowską (Starachowice) i Moniką Mazur (BSK Miód Kozacki). Na trasie MAX (81 km) najszybszy był Dariusz Kołakowski (TTS.coach), który wyprzedził Michała Kamińskiego (ZTPL.CC) i Damiana Bartoszka (Agrochest Team), a w gronie kobiet triumfowała Magdalena Baszta (Warszawa), przed Katarzyną Nowak (Warszawa).

IV Starachowicka Strzała została zorganizowana przez Poland Bike przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminami Pawłów i Brody oraz Hotelem Europa Starachowice w Starachowicach.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl