​NA FINAŁ SZYBKA RANDKA Z SINGLEM: LEGIONOWO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Sezon 2020 w okamgnieniu dobiega końca. Równie błyskawicznie zawodniczki i zawodnicy przejadą po przygotowanej na finał cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon trasie w Legionowie. To za sprawą szybkich singli na tamtejszych wydmach.

Historia tegorocznej Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest inspirującym przykładem, jak mimo niemałych trudności, nie poddać się okolicznościom i walczyć. Nawet, gdy droga kamienista, pod górę, a łańcuch nie raz i nie dwa spada z zębatki.. Wiosną, gdy cała branża zawodów MTB była sparaliżowana wskutek obowiązujących pandemicznych obostrzeń, Cezary Zamana organizował czasówkę. Samotna, prowadzona wyłącznie w towarzystwie mazowieckich drzew, rywalizacja z uciekającymi sekundami zapewniała i bezpieczeństwo, i frajdę, i adrenalinę, i tak bardzo upragnioną wolność.

Teraz, w niedzielę 18 października peleton spod znaku czerwonej „M” znów zawita do Legionowa. Ale tym razem ściganie się przybierze charakter klasycznego maratonu. Klasycznego – choć dopasowanego do pandemicznych czasów. „Finał będzie przebiegać zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Sektory startowe będą zwiększone, a sam start poszerzony i wydłużony. Po to, aby zapewnić zawodnikom wystarczająco dużo wolnej przestrzeni. Zadbamy też o to, aby podczas dekoracji grupy ludzi były odpowiednio rozproszone” – zaznacza Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Apeluję do wszystkich startujących, jak i osób im towarzyszących o przestrzeganie zasad społecznego dystansu oraz noszenie masek” – dodaje ten znakomity były kolarz.

Legionowska trasa skutecznie pozwoli zapomnieć o troskach wywoływanych przez koronawirusa. Docenią ją zarówno sprinterzy, jak i ci, którzy kochają poskręcane niczym sprężyna single tracki. W Legionowie trzeba będzie wykazać się i siłą w udach, i siłą w rękach. To pierwsze przyda się w pierwszej części trasy, gdzie dominować będą długie proste. To drugie nieodzowne będzie, aby utrzymać kierownicę na leśnych wydmach i prowadzących pośród nich single trackach.

O nagrody dla triumfatorów z Legionowa zadbali sponsorzy cyklu. Firma Alltop przyszykowała nagrodę dla zwycięzcy dystansu Fit w kategorii Open Kobiety. CentrumRowerowe.pl przygotowało vouchery zakupowe oraz wysokiej jakości lampki rowerowe Eyen. GO Sport funduje zwyciężczyni oraz zwycięzcy dystansu Fit w klasyfikacji open bony zakupowe o wartości 100 złotych. Dekoracje odbędą się przy DPD Arena Legionowo, która jest partnerem finału Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Zespół DPD Arena Legionowo daje nam wielkie wsparcie, deklarując gotowość do wszelkiej pomocy oraz zapewnienia wszystkim komfortowych warunków w tych niekomfortowych czasach. Widać, że ekipa DPD Arena Legionowo znakomicie czuje ducha sportu” – zaznacza Cezary Zamana.

Uatrakcyjnieniem zawodów będzie festiwal foodtrucków, oferujących zróżnicowane dania z wielu zakątków świata.

Zapisy na finałową odsłonę tegorocznej Cisowianka Mazovia MTB Marathon trwają on-line (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/127).

PROGRAM ZAWODÓW

LEGIONOWO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON 2020

Biuro zawodów: DPD Arena Legionowo Bolesława Chrobrego 50

8.00-10.00- odbiór numerów dla dystansu Hobby

9.00-11:00- odbiór numerów dla dystansu Fit

11.00- 13.00- odbiór numerów dla dystansu ½ Pro i Pro

Starty dystansów; dukt leśny przy ul. Głównej w Żabieńcu 1 km od biura zawodów

10:30- start dystansu Hobby

11.40- start dystansu Fit

13:30- start dystansów ½ Pro i Pro

Dekoracje

12:00- dekoracja dystansu Hobby

14:00- dekoracja dystansu Fit

16:00- dekoracja dystansu ½ Pro

16:30- dekoracja dystansu Pro

Dekoracje klasyfikacji generalnej

12:30- dekoracja generalna dystansu Hobby, dekoracja drużynowa Hobby, wręczenie

Finiszerów z dystansu Hobby

14:30- dekoracja generalna dystansu Fit i wręczenie Finiszerów z dystansu Fit

16:45- dekoracja generalna dystansu ½ Pro i wręczenie Finiszerów z dystansu ½ Pro

17:15- dekoracja generalna dystansu Pro i wręczenie Finiszerów z dystansu Pro

17:30- dekoracja Rodzinna

17:45- dekoracja Par Mix

18:00- dekoracja Drużynowa

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.30-13:30.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl