Mistrzostwa Polski 4x w Szczawnie Zdroju

Widowiskowy Four Cross na malowniczo położonym torze na Słonecznej Polanie w Szczawnie – Zdroju ma już swoją historię. W tym roku zawodnicy powrócili na tor aby zmierzyć się z nową nawierzchnią i powalczyć o koszulki z „białym orłem”.W Mistrzostwach Polski 4X, które odbyły się 26 września, ścigało się ogółem około dwudziestu zawodniczek i zawodników. Novum tegorocznych zawodów był wyścig o Puchar Burmistrza Szczawna – Zdroju dla amatorów 12 – 14 oraz zawody dla amatorów powyżej 15 roku życia, którzy nie posiadają licencji UCI i PZKol.Wydarzenie było jak zawsze profesjonalnie przygotowane i bardzo widowiskowe, zwłaszcza finałowe wyścigi, odbywające się o zmierzchu. 

Zawodnicy dostarczyli kibicom emocji na najwyższym poziomie, pokonując przeszkody i hopki w pięknym stylu.Koszulkę Mistrza Polski po raz drugi z rzędu w kategorii MASTERS zdobył Jakub WICHER, który w eliminacjach uzyskał trzeci czas i był najszybszy z Polaków. Po zaciętej walce z Jakubem Wichrem, tytuł Mistrza Polski w kategorii ELITA obronił Adam KOMISARUK, który zdobył jednocześnie Mistrza Polski w kategorii JUNIOR. W elicie kobiet koszulkę Mistrzyni Polski wywalczyła Martyna TOMASIK. W kategorii AMATOR najlepszy czas uzyskał Kacper BORKOWSKI.W finałach wyścigów OPEN w kategorii AMATOR pierwszy czas uzyskał Yully GLUSCOV (ROA), w rywalizacji kobiet najlepsza była Martyna TOMASIUK a w kategorii MĘŻCZYŹNI puchar wywalczył Jakub KANTOR (CZE). W wyścigu młodzików zwyciężył Wałbrzyszanin Szymon STRZEMECKI.Dekoracji najlepszych zawodników dokonali Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk, Zastępca burmistrza Marek Ćmikiewicz oraz Prezes Zarządu Areny Pruszków Konrad Ulanicki. Zawodnicy otrzymali piękne puchary, medale oraz upominki od sponsorów.


- Cieszę się, że ponownie mogliśmy gościć świetnych zawodników. Staraliśmy się, by zarówno obiekt, jak i wszystkie kwestie organizacyjne stały na jak najlepszym poziomie – podsumowuje burmistrz Marek Fedoruk. – Wola władz miasta do organizacji imprez promujących kolarstwo amatorskie i zawodowe oraz nasze rodzinne miasto Szczawno – Zdrój jest ogromna. Dziękuję także za podpowiedzi, co trzeba poprawić i ulepszyć, jesteśmy otwarci na współpracę w tej kwestii. Mam nadzieję, że ponownie zobaczymy się znów w przyszłym roku.

o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl