​LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon w pięknym stylu wrócił do Wyszkowa! Po bardzo długiej 8-letniej przerwie cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał na niezwykle atrakcyjny teren nad Bugiem. Frekwencja dopisała. Na Stadionie Miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się ponad 500 miłośników dwóch kółek.

- To była niesamowita jazda w prawdziwych „puszczańskich klimatach” - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Kolarze najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Wyszkowska trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej i Nadbużańskim Parku Krajobrazowym. Teren przepiękny, ale zarazem techniczny i pełen wymagających odcinków, niełatwych nawet dla wytrawnych amatorów MTB.

Na dystansie MAX (56 km) wygrał Łukasz Góralewski, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z KK Catena Wyszków) i Ernestem Kurowskim (Józefów). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Wieliszew Heron Team), wyprzedzając Izabelę Macutkiewicz (NRF Hengst Racing) i Agnieszkę Gozdek (Lubelska Grupa Triathlonu).

Trasę MINI (36 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), za którym finiszowali Patryk Chmielewski (Warszawa) i Emil Krupa (Bike Salon Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Sobczak (Wieliszew Heron Team), przed Julitą Tomaszewską (Timbud Team) i Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wśród chłopców wygrał Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki), przed Julianem Rogalskim (Ostrołęka) i Wiktorem Białym (Stajnia Rowerowa InterCars Team). W gronie dziewcząt zwyciężyła Julia Gajewska, przed Aleksandrą Gajewską (obie z UKK Huragan Wołomin) i Aleksandrą Dorsz (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacjach drużynowych nie było mocnych na KK Catena. W punktacji OPEN TEAM ekipa z Wyszkowa wyprzedziła Mybike.pl i ANG Spółdzielnia MTB, a w MINI TEAM za wyszkowskim zespołem uplasowały się Wieliszew Heron Team i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji drużynowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Stajnia Rowerowa InterCars Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyła rodzina Skurów, przed Wróblewskimi i Góralewskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie - pod patronatem honorowym Burmistrza Wyszkowa - został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje w sobotę 17 października w Serocku. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl