Puchar Świata w four crossie – Festina 4 x Night Race Szczawno Zdrój

Jeszcze w piątek, nie było do końca wiadomo  czy uda się przeprowadzić imprezę. Dyrektor zawodów, pan Andrzej Skrzypczak – wspomina, że tor po opadach deszczu nasiąknięty był wodą i konieczne było odwołanie treningów zaplanowanych na piątkowy wieczór, by zachować strukturę toru – przygotowanego wcześniej perfekcyjnie, do najważniejszego dnia zawodów. Decyzję tę, jak wspomina Pan Andrzej, poparło brytyjskie kierownictwo cyklu Pucharu Świata, dzięki czemu możemy być pewni organizacji imprezy w przyszłym roku.

widok

Najważniejsze, że dopisali kibice. Four cross, to dyscyplina sportu, która przyciąga na trasy fanów i nawet w Polsce, wzdłuż trasy na słonecznej polanie, obecnych było prawie 5 000 osób, które dopingowały czołówkę światową tej dyscypliny.

Na drugim miejscu w kategorii Elite mężczyzn przyjechał Michał Prokop ( również były Mistrz Świata), a trzecie miejsce padło łupem Scotta Beaumoutha ( Wielka Brytania). Wśród kobiet kolejne dwa miejsca to Lucia Octien ( Szwajcaria ) i Feline Gros ( Francja).

Rozegrany został także Puchar Polski Elity. Pudło zostało zagospodarowane w kolejności 1. Piotr Paradowski, 2. Robert Kulesza, 3. Mariusz Jarek - wszyscy oczywiście Wieża Anna

Każdy ze zwycięzców otrzymał nagrody pieniężne i rzeczowe, którymi były oczywiście zegarki Festiny

 

zawodnik

Dziękujemy bardzo zarówno sponsorom, jak i instytucjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji, zarówno rzeczową, jak i finansową. Szczególne słowa podziękowania skierowane są w kierunku Burmistrza Szczawna Zdroju, Tadeusza Wlaźlaka i sponsorów : Festina, Tauron Energia, Infra Invest Wałbrzych, Mercedes Mirosław Wróbel, Yamaha Wałbrzych.

Do zobaczenia za rok.


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl