​Ochotnica MTB 4 Towers - Etap 2- Koziarz

To był ciężki dzień na rowerze w terenie. Pisanie o walce na trasie, siedząc wieczorem przy komputerze przychodzi mi z trudem, co jest najlepszą puentą tego, co dziś wszyscy jechaliśmy na tym ciężkim etapie. Od organizatora dostaliśmy na prawdę solidne wyzwanie, a wiem że to jest dopiero początek "drogi krzyżowej". 

TRASA

Po wczorajszej rozgrzewce w postaci UpHillu przyszedł czas na prawdziwe piekło, nie tylko na dystansie Hell którego nazwa jest jak najbardziej trafiona, ale również na dystansie Hard po którym w całości przebiegał królewski dystans. Strome podjazdy, z których słynie Ochotnica MTB Towers w połączeniu z warunkami po obfitych deszczach w ostatnich dniach, momentami zmuszały zawodników do zsiadania z roweru, a samo pchanie go pod górę było nie lada wyczynem  na ubitych też błotem butami. Wymagających wspinaczek nie brakło również na dystansie FUN który startował dziś w Tylmanowej. Tutejsze zjazdy również nie należą do łatwych, liczne, strome, szerokie, usiane luźnymi kamieniami dukty, techniczne trawersy i smaczki dla prawdziwych koneserów jak zjazd potokiem. Zdecydowanie dzisiejsza trasa wpisuje się w Pure MTB, wymagające zjazdy, selektywne podjazdy i zniewalające widoki, które w dniu dzisiejszym zatrzymały nie jedną osobę na sekundkę by docenić piękno dziewiczych Gorców i zapisać tą pocztówkę na stałe w swojej pamięci. Dwa dni mamy za sobą jednak „najgorsze” przed nami, czyli etap na Gorc który na najdłuższym dystansie liczy sobie liczy blisko 3000m wzniesień.

Wyniki

Zwycięzcą dystansu Hell w dniu dzisiejszym zostaje Łukasz Klimaszewski(MITUTOYO AZS WRATISLAVIA) po wspólnym finiszu z Albertem Głową(Nowotarski Klub Kolarski - Kompex) który obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej, drugie miejsce w generalce obejmuje dzisiejszy zwycięzca, a Rafał Alchimowicz podobnie jak w dniu wczorajszym melduje się na 3 miejscu i to samo miejsce przypada mu po 2 etapach. Tak o wczorajszym dniu wypowiada się leader wyścigu.

„Dzisiaj bardzo ciężki dzień, wysoka temperatura plus dużo ciężkich, i bardzo stromych podjazdów.  Na początku trochę odjechałem, ale na zjeździe niestety zaliczyłem upadek i odrabianie na szczęście niedużych strat, po dogonieniu czołówki aż do końca etapu jechałem z Łukaszem Klimaszewskim, niestety minimalnie przegrałem na finiszu. Mimo tego po tym etapie zostałem nowym liderem.  Zobaczymy co pokażą kolejne dni.” 

Wśród kobiet tego dystansu nie zapowiada się na zmiany i kolejność pozostaje taka sama jak w dniu wczorajszym. 1 Anna Sadowska (BIKE ATELIER TEAM) 2. Daria Kasztarynda(BRYZA MTB TEAM) 3. Katarzyna Dąbrowicz (Komorniki MTB Team).

Na dystansie Hard wygrał Tomasz Niedźwiecki (Reanimacja Rowerowa Tarnów) drugi zameldował się Łukasz Sanocki(Harda Horda), natomiast trzeci na mecie był Piotr Berdzik (IMMotion Specialized Skoda GALL-ICM Team)

Szczęścia nie miał Jan Czapliński który nie ukończył etapu i tym samym został wyłączony z dalszej rywalizacji. 

W klasyfikacji kobiet na tym dystansie nastąpiły zmiany, jednak na prowadzeniu pozostaje Anna Tomica (Trek Bielsko - Biała Tomica Couching), na drugie miejsce awansowała Edyta Jakubowska(Olech NWT MTB Świecie) w miejsce Ewy Karchniwy której awaria roweru nie pozwoliła na kontynuowanie jazdy, trzecia po dobrej jeździe na tym etapie jest Elżbieta Wydrowska (DiverseExtremeTeam)

Klasyfikacja FUN po 1 etapie. Kobiety Open 1 Michalina Bąk (Puchałka Sport) 2 Adrianna Owczarek (Komorniki MTB Team) 3 Karolina Chwiej (KOMOBIKE SCOTT)

Mężczyźni Open 1 PAWEŁ GALIK 2 Maciej Ścierski (MŚ CYCLING - trening i dietetyka w kolarstwie) 3 Łukasz Maziarek 

Pełne wyniki dostępne na: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/wyniki/


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl