Pojechać i umrzeć - Piekło w Niebie. MTB 4 Towers.

Czekali, czekali i się doczekali... 

Ten rok stał pod znakiem zapytania dla organizacji wielu wydarzeń sportowych, jednym z takich wydarzeń jest Ochotnica MTB 4 Towers, etapowy wyścig MTB, który miał się pierwotnie odbyć w maju, jednak z wiadomych przyczyn został przesunięty na sierpień. 

Zawodnicy, którzy jeszcze na początku tego roku postawili na uczestnictwo w „Four Towers" mogą mówić o sporym szczęściu, gdyż niektórzy organizatorzy nie mieli w sobie tyle zaparcia oraz determinacji, żeby pomimo wielu trudności zorganizować zwykły maraton MTB, a co dopiero wyścig etapowy. 

fot. z galerii organizatora - autor: Wiktor Bubniak

Właśnie dzięki determinacji Tatra Cycling Events już w czwartek - 6 sierpnia 2020 - zawodnicy dystansów Hard i Hell wystartują w I etapie, którym jest UpHill na pierwszą z czterech wież - Magurkę 1108m n.p.m., natomiast dzień później swoją rywalizację rozpoczną zawodnicy na dystansie FUN który jest tegoroczną nowością, mającą na celu umożliwić sprawdzenie się w wielodniowej rywalizacji zawodnikom z niewielkim stażem. 

Szykuje się zacięta rywalizacja, ponieważ na starcie dystansu HELL stanie między innymi całe zeszłoroczne podium tego dystansu, zaś o wygraną na dystansie HARD na pewno powalczy Paweł Ścierski (MŚ CYCLING - TRENING I DIETETYKA W KOLARSTWIE), który w zeszłym sezonie pomimo ponad 35 min straty spowodowanej defektem, ukończył wyścig na 3 stopniu podium.

Rywalizacja kobiet również zapowiada się ciekawie, na starcie dystansu HELL, oprócz zeszłorocznej zwyciężczyni Darii Kasztaryndy (BRYZA MTB TEAM), zobaczymy Annę Sadowską (BIKE ATELIER TEAM), która zapewne będzie chciała odebrać jej najwyższy stopień na podium, natomiast na dystansie HARD pojawi się Ewa Karchniwy (SCS OSOZ RACING TEAM) – zwyciężczyni BAM w Ustroniu oraz Anna Tomica (TREK BIELSKO-BIAŁA TOMICA COACHING), która triumfowała między innymi na ostatnim etapie Nowy Targ Road Challenge.

fot. z galerii organizatora - autor: Wiktor Bubniak

Jako ciekawostkę należy dodać, że Tatra Cycling Events podczas Ochotnica MTB 4 Towers, jako jeden z niewielu organizatorów w kraju, zapewnia zawodnikom moduły GPS, za pomocą których można śledzić czy zawodnik nie zjechał z trasy lub pozwala znaleźć jego lokalizację w przypadku wypadku na trasie, co pozwala czuć się bezpieczniej.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu rywalizacji na fanpage https://www.facebook.com/ochotnicamtb4towers/

oraz stronie internetowej http://ochotnicamtb4towers.pl/

a także zapraszamy na relacje z przebiegu rywalizacji na Velonews.pl na facebooku :) http://facebook.com/velonewspl

źródło: http://ochotnicamtb4towers.pl/ - Tatra Cycling Events


o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl