Mistrzostwa Polski MTB XCO/XCR na Górze Trzech Wiatrów. Program imprezy.

Długi sierpniowy weekend na Mazurach upłynie pod znakiem MTB w najlepszym wydaniu. W Mrągowie o ,,koszulki z orłem” rywalizować będzie czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Tytułów mistrzowskich w elicie bronić będą Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak, a z mistrzowską trasą zmierzą się także amatorzy w ramach cyklu Milko Mazury MTB. Widowiskowe wyścigi gwiazd polskiego kolarstwa górskiego już w połowie sierpnia będzie można oglądać w Mrągowie. Stowarzyszenie Luz Grupa, po raz trzeci, otrzymało zgodę na organizację najważniejszego wydarzenia w kolarskim kalendarzu - Mistrzostw Polski MTB XCO/XCR.  – W tym roku mistrzostwa powracają na Górę Czterech Wiatrów.


Dobrze znana lokalizacja charakteryzuje się długimi, stromymi podjazdami. Trasa przeszła duże modyfikacje, co sprawi, że tegoroczne zmagania będą kwintesencją nowoczesnego cross country –  zapewnia Arkadiusz Cała, dyrektor Mistrzostw.

– Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości  3,7 km. Suma przewyższeń wyniesie blisko 190 metrów interwałowych podjazdów i szybkich, krętych zjazdów – dodaje Arkadiusz Cała. 

Na najlepszych polskich kolarzy i kolarki czekać będzie całkowicie nowy liczący 850 metrów odcinek poprowadzony po stromych trawersach Góry Czterech Wiatrów. Ułatwieniem z pewnością nie będą techniczne przeszkody: belki, okazały rock garden z ponad 50 ton głazów i duży drop.  Zawodnicy Kamyk Radzymin Team po zapoznaniu się z tegoroczną trasą Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim opisali ją w mediach społecznościowych takimi słowami: ,,dużo zdrowia i siły będzie potrzebne każdemu - podjazdy dadzą popalić”. Podobnie wypowiedziała się Gabriela Wojtyła, zawodniczka Superior Zator Racing Team. – Na podjeździe będzie “paliło” – powiedziała po treningu. Przez sierpniowe dni na wymagającej fizycznie trasie rywalizować będą zawodnicy w ponad 20 kategoriach. I dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO to rywalizacja sztafet. W piątek, 14 sierpnia o tytuł Drużynowego Mistrza Polski powalczą najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Nie mniej emocji dostarczą sobotnie wyścigi. O koszulki Mistrzów Polski powalczą zawodnicy w kategoriach: Masters II, III, IV i Masters Kobiet, zaś o Puchar Prezesa PZKol rywalizować będą kategorie: Żaków, Młodzików i Juniorów Młodszych. Niedziela, 16 sierpnia to wyścigi o tytuły mistrzowskie. Jako pierwsi wystartują zawodnicy w kategoriach Masters i Cyklosport.


Następnie o koszulki „z orłem na piersi” powalczą Juniorki i Juniorzy. Po południu strzały startera rozpoczną rywalizację w kategoriach Open Kobiet i Mężczyzn. Tytułów bronić będą Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak, który w tym roku także reprezentować będzie Kross Racing Team.  Gratką dla kibiców kolarstwa będzie z pewnością strefa Pro Teamów, w której trenować będą najlepsze profesjonalne zespoły. Do Waszej dyspozycji będzie także Strefa Expo z nowinkami technicznymi od producentów rowerów i akcesoriów rowerowych. Na terenie Miasteczka Sportowego Mistrzostw czekać będzie także specjalnie wydzielona Strefa Kibica, gdzie zadbamy wspólnie z Wami o bezpieczeństwo nas wszystkich, przestrzegając podstawowych zasad: zachowania dystansu, zakrywania nosa i ust czy dezynfekowania dłoni. Ciekawostką będą konferencje prasowe zlokalizowane na mrągowskim molo nad jeziorem Czos. Od czwartku, 13 sierpnia do niedzieli w godzinach wieczornych odbywać się będą spotkania z gwiazdami polskiego kolarstwa górskiego. Sportowych emocji, po raz trzeci, dostarcza sponsor główny - Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Zaciętą rywalizację na Mazurach trzeba zobaczyć na własne oczy, a atmosferę poczuć na własnej skórze. Zachęcamy zatem do kibicowania. Długi weekend (14-16 sierpnia) zarezerwujcie na sportowe doznania. Czekamy na Was w Mrągowie!  Szczegółowych informacji szukajcie na https://mistrzostwapolskimtbxco-mlekpol.pl/ i na naszym facebookowym profilu https://www.facebook.com/MistrzostwaPolskiMTBXCO


Program Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB XCO / XCR Mrągowo 2020:

13 SIERPNIA 2020 (Czwartek) 

14:00 – 19:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów (Góra Czterech Wiatrów) 

14:00 – 18:00 – trasa Mistrzostw Polski dostępna do treningu dla zgłoszonych zawodników (Góra Czterech Wiatrów) 

19:00 – konferencja prasowa otwierająca Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim (Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem prezesa PZKol, trenera Kadry Narodowej MTB, gości honorowych, dyrektora Mistrzostw oraz zawodników VIP

14 SIERPNIA 2020 (Piątek) – I dzień MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO Mrągowo 2020 oraz Wyścigi o Puchar Prezesa PZKol 

8:00 – 13:00 – weryfikacja zgłoszeń w Biurze Zawodów (Góra Czterech Wiatrów) 

12:00 – 14:00 – oficjalne treningi na trasie 13:30 – odprawa te

13:00 – oficjalne otwarcie MISTRZOSTW POLSKI MTB XCO Mrągowo 2020 

13:30 – odprawa techniczna (sztafety) – Góra Czterech Wiatrów 

14:30 – start Młodzieżowych Sztafet Mieszanych (Junior Młodszy/Juniorka Młodsza) 

15:45 – start Młodzieżowych Sztafet Mieszanych (Młodzik/Młodziczka) 

17:00 – start wyścigu głównego o Mistrzostwo Polski MTB XCR 

19:00 – dekoracja zwycięskich sztafet: Junior Młodszy, Juniorka Młodsza / Młodzik, Młodziczka / XCR 

20:00 – konferencja prasowa po pierwszym dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim (Mrągowskie Molo przy promenadzie nad jeziorem Czos) z udziałem zwycięskich drużyn w Młodzieżowych Sztafet Mieszanych oraz Drużynowego Mistrza Polski MTB XCR 

15 SIERPNIA 2020 (Sobota) – Milko Mazury MTB Etap 3 Mrągowo – Pokonaj Górę Czterech Wiatrów ( wyścig dla amatorów bez licencji) 

8:00 – 10:30 – rejestracja w Biurze Zawodów (dla każdego wyścigu amatorów bez licencji rejestracja kończy się na 30 minut przed startem, w wyścigu mogą wziąć udział tylko osoby bez licencji)


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl