Koronawirus zatrzymuje wyścig UAE Tour w Emiratach Arabskich.

Komitet Organizacyjny odwołał pozostałe etapy Tour 2020 ZEA po tym, jak dwóch włoskich pracowników jednego z zespołów uczestniczących w Tour ZEA uzyskało pozytywny wynik testu na nowego koronaawirusa, znanego jako COVID-19.

"Decyzja została podjęta w celu zapewnienia ochrony wszystkim uczestnikom wyścigu", powiedział Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dodając, że "bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu".

Foto UAE Tour

W międzyczasie Ministerstwo Zdrowia i Prewencji poinformowało, że wszyscy uczestnicy wyścigu, personel administracyjny i organizatorzy zostaną przebadani poprzez ciągłe, okresowe badania przesiewowe, a wszystkie niezbędne procedury, w tym środki kwarantanny, zostaną podjęte w celu zapewnienia wytłumienia wirusa i ograniczenia rozprzestrzeniania się jego ogniska, we współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi organami ds. zdrowia i innymi organami w kraju.

Ministerstwo dodało, że podejmowane są wszystkie niezbędne środki ostrożności w celu zapewnienia wysoce skutecznych środków zapobiegawczych, w tym kontrole i obserwacje osób mających kontakt z pacjentami, w celu zagwarantowania ochrony społeczeństwa i jego bezpieczeństwa oraz utrzymania zaufania publicznego.


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl