GFNY - Światawtowy cykl wyścigów typu granfondo przedsawił kalendarz na rok 2019

Każdy z Nas zastanawia się na pewno jak spędzić urlop. Czy leżeć plackiem na plaży, czy pojechać w góry czy jednak spędzić czas wolny na rowerze. Kolejnym pytaniem jest czy pozostać w kraju czy jednak wybrać się za granicę. Od pewnego czasu istnieje możliwość spędzenia aktywnego zagranicznego wypadu, połączonego z zawodami szosowymi. Wszystko za sprawą globalnego cyklu zawodów szosowych w formule granfondo organizowanego pod szyldem GFNY.

Cykl zawodów szosowych GFNY w formule granfondo skupia na dzień dzisiejszy 14 imprez rozsianych po całym świecie. Mając na myśli cały świat mamy na myśli takie miejsca jak chociażby Filipiny, Brazylię, Kostarykę czy Panamę. Cykl nie omija oczywiście chyba najbardziej kolarsko rozwiniętego kontynentu czyli Europy. Na starym kontynencie impreza obecna jest w Niemczech, Portugalii czy w Włoszech.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia strony GFNY i zapoznania się z harmonogramem imprez na nadchodzący rok. Ze względu do spore zainteresowanie imprezami, powiązane z szybko topniejącymi limitami uczestników potencjalnych uczestników prosimy o szybką decyzję. Zapraszamy do spędzenia wakacji "aktywnie i w siodełku" zamiast bezczynnego smażenia się na piasku. Tym bardziej, że zagraniczny wyjazd możemy połączyć z pożytecznym czyli przepaleniem łydy i kilku kalorii. Warto podkreślić, że na linii startu głównej edycji wyścigu odbuwającej się w Nowym Jorku znaleźć można zawodników z ok. 100 krajów świata. Czy można sobie wyobraźić bardziej międzynarodowy peleton?

Hasłem przewodnim cyklu jest "Be a Pro for a day", czyli poczuj się profesjonalistą przez jeden. Hasło o tyle popularne co godne polecenia. Mieliśmy się już okazję przekonać, że organizacja imprez spod szyldu GFNY stoi na najwyższym poziomie. Zabezpieczenie trasy, oznakowanie oraz bufety stoją na wysokim poziomie. Zarówno my jak i wiele osób narzekało, podczas wyścigu w Gdyni na zakręcone butelki z wodą. Sprawa rozwikłała się po przyjeździe do mety. Okazało się, że wymogiem cyklu jest zatrzymanie się i spokojne spożycie, pobranie jedzenia w strefie bufetu. Nic w biegu. Przerabialiśmy już kilka różnych formuł zawodów i każda miała elementy za oraz przeciw. Które przeważą w tym przypadku zobaczymy. Na pewno konieczność zatrzymania się generuje większy korek ale sprzyja bezpieczeństwu.

Kalendarz GFNY 2019:

Więcej szczegółów na stronie GFNY ( http://gfny.com ).


o autorze

Szymon Barczyk

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl