GFNY Gdnia walczy z dopingiem

GFNY Gdynia będzie prawdopodobnie pierwszym wyścigiem kolarskim dla amatorów w Polsce, który będzie przeprowadzał testy antydopingowe. Przebadany może być każdy uczestnik wyścigu, niezależnie od zajętego miejsca i czasu.

- Chociaż GFNY nie jest sygnatariuszem kodeksu WADA, wierzymy w sens czystej rywalizacji i postawiliśmy realizować własny program antydopingowy w imieniu czystych sportowców i uczciwości naszego sportu, który obejmuje przestrzeganie WADA Prohibited List – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizator GFNY Gdynia.

W 2012 roku GFNY był pierwszym amatorskim wyścigiem na świecie, który oprócz testowania w w trakcie wyścigu (IC) przetestował zawodników poza zawodami (OOC). Bardziej kosztowne i trudniejsze testy OOC są powszechnie uznawane za najlepszą metodę testowania.

- GFNY jest przeciwny praktykom dopingu w sporcie, z przyczyn etycznych i medycznych, i w pełni popiera stanowisko Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przeciwko stosowaniu zakazanych substancji i metod. GFNY zastosował politykę i procedury antydopingowe WADA, aby zapewnić czystą, zdrową i uczciwą atmosferę sportową dla wszystkich sportowców – dodaje Drelich.

Pierwsza edycja GFNY Gdynia odbędzie się 27 maja 2018 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 80km i 136km. Trasy zostały poprowadzone po Kaszubach, a start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Wyścig odbywać się będzie przy zamkniętym ruchu drogowym. Na uczestników czeka m.in. koszulka kolarska w pakiecie startowym, welcome banquet i posiłek regeneracyjny.

Organizatorem GFNY Gdynia i wyłącznym licencjobiorcą marki Gran Fondo New York na Polskę jest agencja Sport Evolution, która specjalizuje się w organizacji masowych imprez sportowych. Agencja stoi za takimi wydarzeniami jak m.in. ONICO Gdynia Półmaraton, DOZ Maraton Łódź, Enea IRONMAN 5150 Warsaw czy Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl