Test opon szosowych Rubino Pro Control G+ 3C marki Vittoria

Używałam opon Rubino Pro Control przez 2 miesiące w tym czasie było mnóstwo okazji by sprawdzić ją na wszystkich nawierzchniach jakie oferują nam polskie drogi oraz warunki atmosferyczne.

Producent deklaruje, że jest to najmocniejsza opona na rynku przeznaczona na wszystkie warunki, posiada elementy graphenu G+ (oznaczenie na oponie), jest także wyposażona w ochronę anty przebiciową PRB. Opona wykonana została z mieszanki 3C Compound, która ma wpłynąć na lepszą przyczepność i zwiększać szybkość. W rozmiarze 700x25C opona waży 320g. W sprzedaży model dostępny jest w jeszcze w rozmiarach 700x23C oraz 700x28C.

Mamy więc oponę uzbrojoną po zęby w cenie około 175zł. Konstrukcja bieżnika to drobniutka krateczka po bokach opony utrzymująca trakcję podczas zakrętów, przerywana jest liniami odprowadzającymi wodę w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni.  Po środku opona nie posiada bieżnika co sprawia, że opory toczenia są mniejsze.

Odczucia z jazdy są pozytywne. Na suchej nawierzchni jak i mokrej czułam się bardzo bezpiecznie w zakrętach faktycznie konstrukcja bieżnika zdawała egzamin, na prostej drodze natomiast jego brak dawał szybkość bez zbędnych dodatkowych oporów, niestety ten sam element opony moim zdaniem nie sprawdza się zbyt dobrze na mokrej nawierzchni w momencie rozpędzania roweru gładka powierzchnia opony ślizgała się po drodze zmuszając mnie do ostrożniejszej jazdy.

Nie można zapomnieć o mocnej stronie tej opony czyli o ochronie antyprzebiciowej i dodatku graphenu wzmacniającej jej konstrukcję. Jeżdżąc po Polsce w dodatku w aglomeracji śląskiej sytuacja drogowa jest bardzo trudna, dzięki temu ten element był najmocniej poddany próbie wytrzymałości. W dodatku wiedząc, że testuję specjalnie wzmocnione opony odpuściłam sobie omijanie skrupulatne wszystkich dziur i studzienek. Statystyki : milion dziur – żadnej przebitej dętki.

Parametry techniczne:

Ocena produktu:

Waga – 4

Właściwości jezdne – 4

Odporność  na przebicia – 5

Cena – 4

Dystrybutorem marki Vittoria w Polsce jest firma Velo ( https://velo.pl ).


o autorze

Dagmara Drabik

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl