Bagażnik Yakima JustClick 3 - test

Pomimo, że wakacje powoli się kończą to przed wieloma rowerzystami wyjazdy. Część zapewne wybierze się na wypoczynek samochodem z własnym rowerem. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali jaki bagażnik wybiorą na tę i inne podróże, a ich samochody są wyposażone w hak, powinni przyjrzeć się temu oto produktowi.

Od lat na rynku prym wiedzie Thule, a inne firmy co jakiś czas wypuszczają “coś” co mogłoby stanąć w szranki z ich produktami. Podobnie jest tym razem. Jednak testowany przez nas bagażnik w rzeczywistości nie tylko staje do pojedynku z najlepszymi, ale nawet z nimi wygrywa!

Zapytacie dlaczego? Ano dlatego, że Yakima JustClick 3 możemy kupić za kwotę 2899 złotych, dostajemy produkt o wadze 20 kg., zapewniający miejsce na 3 różnego rodzaju rowery (także elektryczne), intuicyjny i prosty w obsłudze, bardzo dobrze wykonany z małymi kółeczkami umożliwiającymi transport bagażnika jak walizki podróżnej – urzekło mnie to już na samym początku. System pochylania platformy ułatwia dostęp do bagażnika samochodowego, niestety nie sprawdzi się w każdym pojeździe - przykładowo Volkswagen Multivan nie skorzysta z tej opcji (tu pomoże Uebler i21 w wersji 90 stopni).

Podsumowując, to bardzo dobrze wykonany produkt za rozsądne pieniądze. Stosunek jakości do ceny jest adekwatny. Marka jest może mało znana w naszym kraju, ale to może się już wkrótce zmienić. To oczywiście subiektywna ocena i nikt nie musi się z nią zgadzać, jeżeli jednak planujecie zakup bagażnika na rower, to warto sprawdzić ofertę amerykańskiej marki Yakima, która od wielu lat należy do globalnych liderów branży produktów ułatwiających transport samochodowy.

Specyfikacja:

 • wysuwane korytka koła można dopasować do większości rozmiarów ram,
 • wbudowane kółka pozwalają z łatwością transportować i przechowywać bagażnik,
 • wystarczy wsunąć mocowanie „Just Click” na hak holowniczy, a czerwona/zielona kontrolka świetlna wskazuje, czy bagażnik został zamocowany bezpiecznie,
 • pozwala przewozić rowery na oponach o szerokości do 83 mm (3,25 cala),
 • podwyższone tylne korytko umożliwia optymalne ustawienie roweru,
 • wygodna rampa do wjeżdżania rowerami elektrycznymi,
 • opcjonalna przedłużka na dodatkowy rower,
 • zestaw zawiera system zintegrowanego zamka (ILS),
 • system pochylania bagażnika ułatwia dostęp do tyłu pojazdu.

Dystrybucja: www.yakima.pl

https://www.taurus.info.pl/


o autorze

Przemek

Były amatorski w-ce mistrz Polski w XC, zawodnik DH a przede wszystkim pasjonat kolarstwa górskiego. Dawnej także dziennikarz motoryzacyjny. Obecnie szczęśliwy mąż i ojciec.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl