Odświeżone buty Bontrager Velocis - test

Na łamach naszego portalu mogliście już przeczytać roczny test butów Bontrager Velocis, gdzie wypadły bardzo dobrze. Jak jest w przypadku nowego modelu? Zapraszam do artykułu.

W moim przypadku większość treningów odbywa się na rowerze szosowym, przez co zawsze szczególną uwagę przykładałem do komfortu. Dlatego postanowiłem sprawdzić buty w praktycznie każdych warunkach – jedynie zabrakło śniegu :)

Czym różnią się od poprzedniego modelu, skorupa butów została mocno odświeżona, moim zdaniem osoba projektująca chciała, aby but zlewał się w jedną całość. I tu przyznaje, wyszło to bardzo dobrze!

Kolejną różnicą jest konstrukcja języka buta – ma na końcu coś w rodzaju „gąbki”. Pierwsza myśl była taka, że gdy temperatura powietrza będzie wysoka może sprawiać pewien dyskomfort, ale nic z tego.

Teraz warto zwrócić uwagę na kolorystykę widoczną powyżej. But występuje w trzech kolorach niebieski Waterloo, pomarańczowy Radioactive i testowany przeze mnie  czarny mat. Super wygląda, szczególnie w połączeniu z kaskiem. Ma to niestety jeden minus - podczas zarysowań zostaje ślad. Tak było w moim przypadku, przy skręcie na parkingu zahaczyłem czubkiem buta o przednią oponę i powstało takie cudo…

Buty wykonane są w technologii Inform, dzięki czemu zapewniają idealne dopasowanie do stopy, co szczególnie można odczuć podczas długich treningów – brak jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z drętwieniem stopy. Za to aby nasza stopa się nie przegrzewała, odpowiedzialne są dwa kanały na podeszwie oraz perforowana syntetyczna górna część buta. Podeszwa wykonana jest z włókna węglowego Silver Series/włókna szklanego dla większej sztywności o indeksie sztywności 10 w skali do 14.


Warto wspomnieć o wykonaniu buta - jest naprawdę dopracowany i starannie wykonany. Nawet po wyciągnięciu wkładki nic nas nie zaskoczy, a czasami możemy zobaczyć nawet sporą rdzę na śrubach trzymających podeszwę…

Pokrętło BOA IP1 znany i powszechnie stosowany sposób dopasowania buta do stopy zapewnia jego ułożenie w sposób szybki i wygodny - nie odczułem braku dodatkowego pokrętła w postaci odczucia, że stopa chce wypaść w buta. Zawsze była stabilnie ułożona.

Cena jaką musimy zapłacić to 899zł - patrząc na ceny konkurencji nie jest przesadzona. Z doświadczenia wiem, że nie jest to wydatek na jeden sezon. W poprzednim modelu przejeździłem cały rok i do tej pory sztywnością nie ustępuje nowej parze, co świadczy o zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Waga jednego buta w rozmiarze 43 (wkładka 27.7cm) z progami Shimano to 266 gramów. 

Nowe Bontrager Velocis super wyglądają i tak samo sprawdzają się w warunkach bojowych, zarówno podczas deszczowych jak i upalnych dni – brak efektu przegrzania stopy. Wygląd – rzecz gustu, dla mnie rewelacja, jedynie trzeba uważać na obtarcia, bo niestety pozostawiają po sobie ślady.

Świetnym uzupełnieniem butów jest kask Bontrager Velocis, również w czarnym kolorze, którego test niebawem opublikujemy, a tymczasem zobaczcie sami jak to się fajnie zgrywa kolorystycznie. 

Oceny:

Jakość/wykonanie:  5 (Odporność na zarysowania 3,5)
Wygląd:  5
Cena:  4
Komfort:  5

Strona dystrybutora : https://www.trekbikes.com/pl


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl