Granfondo La Fausto Coppi - promocja dla czytelników Velonews.pl

Wyjazdy na zagraniczne wyścigi to zawsze spory koszt. Mówimy tutaj o wpisowym, wynajęciu roweru, transporcie oraz noclegu. W zeszłym roku dzięki zaproszeniu przez organizatora oraz lokalną izbę turystyczną wraz z dziennikarzami z innych krajów uczestniczyliśmy w jubileuszowej 30 edycji Granfondo La Fausto Coppi. Urzekły nas zarówno widoki jak i sama trasa wyścigu. Zarówno naszym jak i redaktorów z innych europejskich gazet na trasie do pokonania jest jeden z trudniejszych i ciekawszych alpejskich podjazdów (blisko 24km pod górę przy 1690m przewyższenia i średnim nachyleniu 8%). Nie będziemy się tutaj rozwodzić na temat samej trasy oraz naszych wrażeń z samgo wyścigu oraz regionu ponieważ te zostały już opisane. Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na temat wyścigu oraz regionu.

Skupmy się na 31 edycji, która odbędzie się już 8 lipca 2018. Czasu zostało dużo i mało. Dla czytelników Velonews.pl mamy nie lada promocję. Obejmuje ona wszystkie aspekty związane z wyścigiem. Zacznijmy od wpisowego. Czytelnicy (polskiej narodowości) zgłaszający chęć wystartowania w wyścigu mogą wykupić wpisowe w promocyjnej cenie 30€. Cena obowiązuje do dnia 28 lutego (włącznie).

Mamy już wpisowe i co dalej. Przydałby się nocleg. Kalkulując przystępność cen przy współpracy z lokalną izbą turystyczną przygotowaliśmy promocyjne ceny noclegu w trzy gwiazdkowym hotelu Quadrifoglio ( http://www.hotel-quadrifoglio.com ). Warto podkreślić, że w hotelu śpi wielu kolarzy. Ponadto hotel serwuje śniadanie dla kolarzy w dzień wyścigu już od godziny 5.00 (start 7.15). W dzień poprzedzający wyścig kolarze mogą w recepcji zgłaszać swoje śniadaniowe zachcianki. Wiadomo. Jeden woli makaron z sosem, inny jajecznicę a inny owsiankę. Hotel oddalony jest od linii startu ok. 8,5km po płaskim lekko z górki (co stwarza możliwość lekkiej spokojnej rozgrzewki). 

Pakiet noclegowy (nocleg + śniadanie) od piątku 6 lica do poniedziałku 9 lipca wynosi:

  • pokój jednoosobowy: 45,00 € za noc
  • pokój dwuosobowy: 75,00 € za noc
  • pokój trzy osobowy:95,00 € za noc

Jest to rabat rzędu 50% w stosunku do ceny komercyjnej. W obiekcie znajduje się bardzo dobra pizzeria.

Kolejnym aspektem jest rower. Można oczywiście startować na własnym. Wiąże się to jednak z niedogodnościami i kosztami transportu. Dla osób podróżujących na lekko mamy promocyjną ofertę na wynajem roweru na czas wyścigu. Tutaj współpracę podjęliśmy z Officine Mattio, czyli znanym producentem rowerów oraz partnerem wyścigu. Osoby chcące wypożyczyć rower zobowiązane są do wypełnienia specjalnej tabelki, do której należy wpisać zarówno swoje wymiary, jak również wymiary optymalnego dla siebie roweru (po ubiegłorocznej edycji mogę powiedzieć, że na dwie osoby z Velonews.pl, dwie miały dobrane rower wręcz idealnie). W przypadku uzbierania sumarycznej kwoty za wynajem równej lub przekraczającej 100€ przyznanie zostanie rabat w wysokości 15€. Strona wypożyczalni ( https://ciclimattio.com/rent ). Rower zostanie dostarczony i odebrany z hotelu.

Ostatnim aspektem jest transport. W tym przypadku także podjęliśmy współpracę z lokalnym znajomym z firmy Taxsi. Podróż z Turynu do Cuneo wynosi 200€ (za busa) lub 25€ (od osoby) z rowerami oraz 120€ (za busa) lub 15€ (od osoby) bez rowerów. Transport z Cuneo do Caraglio to 60€ (cały bus) z rowerami oraz 40€ (cały bus) bez rowerów. Podróż pociągiem z Turynu do Cuneo to ok. 7€. 

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia przyjmujemy na adres email szymon.b@velonews.pl.

PS. Portal Velonews.pl reprezentowała będzie Agata Bandura (brała udział w zeszłorocznej edycji). Póki co wszelkie pytania odnośnie podróży oraz imprezy prosimy kierować na adres emailowy szymon.b@velonews.pl. Zainteresowanym udziałem w imprezie zostanie udostępniony adres email oraz numer telefonu Agaty Bandura.

Na koniec proponujemy film promocyjny.

Więcej na temat imprezy pod adresem ( http://www.faustocoppi.net/new/en ).


o autorze

Szymon Barczyk

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl