Zwycięstwo Rity Malinkiewicz w Garmin MTB Series

Ostatni tydzień minął w branży rowerowej pod znakiem targów Bike – Expo w Kielcach. Nie inaczej było w CST, gdzie cały Team był zaangażowany w targowy projekt. Dla zawodników finałem udziału w całej imprezie miał być występ w kończącym targi Bike Maratonie. Ostatecznie wystartował tylko Michał Kwiatek, który dzielnie bronił honoru drużyny CST, zajmując w swojej kategorii trzecie miejsce.

Pozostali zawodnicy, łącznie z liderem Darkiem Batkiem narzekali na przeziębienie i nie zaryzykowali startu ze względu na zdrowie. Tegoroczny Mistrz Polski w maratonie MTB ustawił się tylko do honorowego startu, gdzie była okazja do zrobienia kilku fajnych zdjęć przez fotoreporterów.

Plan startu w Bike Maratonie w Kielcach od początku nie dotyczył Rity Malinkiewicz, której zadaniem było wystartować w maratonie Garmin MTB Series w Wejherowie. Zawodniczka CST MTB Teamu już w piątek wyruszyła na Pomorze, bowiem w sobotę miał miejsce XII MTB Gdynia Maraton, gdzie firma CST Poland była jednym ze sponsorów imprezy. Dzień później na trasie w Wejherowie Rita nie miała sobie równych i wygrała pierwszą edycję serii wyścigówGarmin.

- Był to mój pierwszy start w wyścigu Garmin MTB Series i od razu zwycięstwo, więc oczywiście jestem mega zadowolona – mówi Rita. –Tempo było bardzo szybkie, a trasa momentami dość ciężka. Jednak zwycięstwo osłodziło mi wysiłek i ból – dodaje z uśmiechem zawodniczka CST. – Cieszę się każdym startem, bo koniec sezonu tuż, tuż, a po moich problemach byłam wybita z rytmu i przez dłuższy czas nie mogłam normalnie startować. Za tydzień maratony Vienna Life Lang Team i kolejna edycja Garmina, gdzie również zamierzam powalczyć o pełną pulę i cieszyć się jazdą – kończy Rita.

Poza wyścigami Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Kwidzynie i Garmin MTB Series w Stężycy, zawodnicy CST MTB Team wystartują jeszcze w finałowym maratonie Bike Atelier w Ustroniu. We wszystkich walczymy w klasyfikacji generalnej, więc nasza obecność jest obowiązkowa.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl