Mistrzostwa Europy MTB UEC - na otwarcie sztafety drużynowe

We Włoskiej mieścinie, o wdzięcznej nazwie Darfo Boario Terme dnia 27 lipca rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w formule XCR-XCO-XCE federacji UEC. Są to zawody najwyższej rangi tej instytucji, ponieważ zrzesza ona tylko państwa będące na kontynencie europejskim, inaczej mówiąc - są to Mistrzostwa Kontynentu Europejskiego. 

Wyścigi będą się rozgrywać w formule olimpijskiej cross-country (XCO) oraz eliminator (XCE). Pierwszego dnia zmagań natomiast odbędą się sztafety drużynowe (XCR).

Aktualnie za sobą mamy już sztafety drużynowe. Najlepsi okazali się Szwajcarzy (01:06:13.17), zaraz za nimi Duńczycy (+00:46.18) oraz Włosi (+01:15.78). Polacy w składzie: Marek Konwa, Droździok Marlena, Nieboras Mateusz, Solus-Miśkowicz Katarzyna, Zamroźniak Jakub zajęli 9 miejsce z łącznym czasem 1:09:27.24 (+03:14.06 do czasu zwycięzcy). Najlepszy z nich był Marek Konwa z czasem 00:12:30.03 (co dałoby mu 10 miejsce indywidualnie), natomiast Katarzyna Solus-Miśkowicz z czasem 00:14:39:11 byłaby piąta wśród kobiet.

Po szczegółowe wyniki zapraszamy TUTAJ.

Drugi dzień zwiastuje dużo większe emocje, ponieważ od godziny 17:00 zaczynają się kwalifikacje do Eliminatora, a sam wyścig - o 18:30. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym rodakom ;)

Więcej informacji o samym wydarzeniu i wyścigach znajdziecie na stronie EuroMTB2017 - klik.


o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl