Vincenzo Nibali liderem Bahrain-Merida w Tour de Pologne

– Moja forma rośnie i jadę do Polski z myślą o dobrym wyniku w klasyfikacji generalnej – mówi Vincenzo Nibali, lider grupy Bahrain-Merida na Tour de Pologne. Rozpoczynający się w najbliższą sobotę wyścig będzie jego próbą generalną przed Vuelta a Espana.

– To wyścig, który bardzo się rozwinął. Słyszałem o tym, że jego organizatorzy świetnie sobie radzą i poziom Tour de Pologne staje się coraz wyższy. Chciałbym przyjechać w tym roku do Polski, ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmę po Giro d’Italia – powiedział u progu sezonu Vincenzo Nibali, zwycięzca wszystkich trzech wielkich tourów. „Rekin z Mesyny” będzie liderem grupy Bahrain-Merida w rozpoczynającym się w najbliższą sobotę wyścigu i ostrzy sobie zęby na dobry rezultat. – Wracam do ścigania po górskich treningach na Passo San Pellegrino. Dobrze tam pracowaliśmy, moja forma rośnie i jadę do Polski z myślą o dobrym wyniku w klasyfikacji generalnej. Będzie to mój ostatni wyścig przed Vuelta a Espana – mówi Nibali.

 Po zajęciu 3. miejsca w  tegorocznym Giro d’Italia, pod koniec czerwca wystartował on w wyścigu o mistrzostwo Włoch. Polskie trasy mają mu pomóc walczyć o zwycięstwo podczas rozpoczynającej się 19. sierpnia Vuelty. Można się spodziewać, że będzie chciał ją rozpocząć jako triumfator Tour de Pologne. – Za każdym razem, gdy zakładam numer startowy, robię wszystko, by wygrać – podkreśla lider Bahrain-Merida. W walce o zwycięstwo będą go wspierać: Manuele Boaro, Niccolo Bonifazio, brat Antonio Nibali, Domen Novak, Franco Pellizotti i Giovanni Visconti. – Na trasie nie ma długich podjazdów, ale jest ona interesująca i możemy sobie na niej dobrze poradzić, nie tylko jeśli chodzi o Vincenzo Nibalego i Giovanniego Viscontiego. W sprincie na płaskich etapach będzie walczył Niccolo Bonifazio – mówi Paolo Slongo, dyrektor sportowy grupy Meridy. – Wyścig będzie także cennym doświadczeniem dla dwóch naszych młodych zawodników: Antonio Nibalego i Domena Novaka – dodaje.

Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 29 lipca w Krakowie i zakończy 4 sierpnia królewskim etapem w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielkie emocje powinny w tym roku zapewnić gwiazdy światowego kolarstwa, którzy staną na starcie wyścigu. Oprócz Vincenzo Nibalego będą to m.in. Peter Sagan, Rafał Majka, Ilnur Zakarin, Domenico Pozzovivo, Samuel Sanchez, Bob Jungels, Davide Formolo, Simon Spilak, Rui Costa czy Tejay van Garderen.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl