Olsztyn rowerową stolicą Polski!

Cezary Zamana już tradycyjnie w sezonie wakacyjnym odwiedzi Olsztyn wraz ze swoim największym w Polsce cyklem rowerowych maratonów MTB. W tegorocznej edycjikolarskie miasteczko wyrośnie nad Jeziorem Ukiel. Tego dnia Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego zmieni się w tętniące życiem rowerowe centrum Polski!

Organizator w tym roku zatroszczył się nie tylko o uczestników zawodów, lecz również przygotował dodatkowe atrakcje dla kibiców i osób towarzyszących kolarzom. Podczas maratonu obecna będzie kolorowa ekipa Eska Summer City, która zatroszczy się o osoby, które odwiedzą tego dnia plażę nad jeziorem Ukiel. Będzie zabawa przy dobrej muzyce i konkursy z nagrodami. Dla dzieci zorganizowany zostanie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Będą dodatkowe konkursy dla najmłodszych i oczywiście upominki od stacji MiniMini+, która jest patronem wyścigów dla najmłodszych.

Dorośli i starsze dzieci mogą ściągać się na czterech zróżnicowanych dystansach, Hobby, Fit, Mega i Giga. Zawody skierowane są do wszystkich ludzi dbających o swoje zdrowie i kondycję, a trasy przygotowane zostaną w taki sposób, aby każdy bez względu na poziom sportowy mógł się na nich dobrze bawić.

Dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT. Podczas zawodów od godziny 12:00 będą tam organizowane konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl CisowiankaMazovia MTB Marathon. 

Organizator przygotował także specjalną klasyfikację dla mieszkańców Olsztyna! Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Dla zwycięzców tej klasyfikacji nagrody ufundowała firma Cryospace – Olsztyn.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra.

Zawody na dobre wpisały się w rytm miasta i są stałym elementem wakacyjnych atrakcji Olsztyna. Patronat nad maratonem przyjął Prezydent Miasta Olsztyna, a medialnie wesprą Cezarego ZamanęWirtualna Polska, TVP3 Olsztyn, Radio Eska, Gazeta Olsztyńska, Olsztyniak.pl oraz magazyn Fit nie Fat. Współorganizatorami wydarzenia są: miasto Olsztyn oraz OSiR Olsztyn.

Serdecznie zapraszamy na to rowerowe święto już 30 lipca na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ul. Sielskiej 38.

Szczegóły na www.mazovia.zamanagroup.pl

Program zawodów

sobota

16.00-18.00 - zapisy w biurze zawodów

niedziela

8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów

10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

10.20 - start dystansu Hobby

11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)

11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga

12.30 - dekoracja dystansu Hobby

12.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby

14.00 - dekoracja dystansu Fit

14.10 - dekoracja mieszkańców na dystansie Fit

14.20 - dekoracja dystansu Mega

14.30 - dekoracja mieszkańców na dystansie Mega

15.30 - dekoracja dystansu Giga

15.40 - dekoracja mieszkańców na dystansie Giga

16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl