CST MTB TEAM o Mistrzostwach Polski MTB XC

Przez trzy dni Góra Trzech Szczytów w Warszawie gościła najlepszych kolarzy górskich Polski. Po Mistrzostwach Polski MTB XC nie mamy bardzo dobrych wieści… Wyścigi cross country nie są koronną konkurencją zawodników CST MTB TEAM. W obecnym sezonie nasza grupa skupia się na maratonach MTB, a mistrzostwa Polski w tej formule dopiero we wrześniu. Jednak nie mogło nas zabraknąć na zawodach tej rangi, więc Dariusz Batek oraz Karol Kucięba wystartowali w niedzielę w mistrzostwach XC w Warszawie. Trasa na ursynowskiej Górze Trzech Szczytów, popularnie nazywanej Górą Kazury, przygotowana była perfekcyjnie. Zawodnicy podkreślali, że była ciężka i urozmaicona, jak na dobre XC przystało.

Niestety, to nie był dobry dzień dla zawodników CST MTB TEAM. Darek i Karol nie byli wczoraj w najlepszej dyspozycji i w trakcie wyścigu zrezygnowali z dalszej jazdy. Darek zaliczył połowę wyścigu, czyli cztery rundy, natomiast Karol był zmuszony do rezygnacji już po dwóch. Lepiej spisała się ekipa Hurom Sławno Kellys Team, której zawodnicy w tym sezonie jeżdżą na oponach marki CST. Liderka drużyny ze Sławna, Marta Turoboś, zajęła 14. miejsce, ale biorąc pod uwagę jej przedsezonowe komplikacje zdrowotne i brak właściwego przygotowania, można uznać ten wynik za przyzwoity.

Na pocieszenie wspaniale spisała się inna zawodniczka Hurom Sławno Kellys Team, Agnieszka Szpocińska, zdobywając srebrny medal w kategorii juniorek. Bardzo dobry występ zanotował też Marcin Budziński, który był 11. open i 5. w U-23. Do tego dodajmy sztafetę Sławna, która ukończyła zawody na 4. pozycji.

Cóż, za rok będzie okazja do rewanżu, a wcześniej szykujemy się do walki w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, gdzie - miejmy nadzieję – kolarze CST MTB TEAM pokażą na co ich stać.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl