Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team o Mistrzostwach Polski XC

Od piątku do niedzieli w Warszawie trwało kolarskie święto. Najlepsi zawodnicy z całej Polski przyjechali do stolicy, aby na warszawskim Ursynowie ścigać się o indywidualne i drużynowe tytuły mistrzowskie. Ekipa Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wróciła z mistrzostw z wieloma sukcesami na koncie.W piątek zawodnicy wywalczyli złoto w wyścigu sztafet o Mistrzostwo Polski MTB XCR, w sobotę Piotrek Kryński zdobył srebro w walce o Puchar Prezesa PZKOL, a w niedzielę team zebrał aż 5 medali– w tym dwa złote – w wyścigu Elity i U23!

Komentarz Marka Konwy – 1. miejsce w Elicie, 01:34:18

Mistrzostwa Polski XCO w Warszawie za nami. Świetna organizacja, bardzo wymagająca trasa, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym oraz fantastyczni kibice, których mnóstwo zgromadziło się przy trasie. To wszystko spowodowało, że Mistrzostwa były 3-dniowym świętem kolarstwa górskiego.

Dla mojej drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i dla mnie były to bardzo udane zawody. Zaczęliśmy w piątek, gdzie w składzie Kasia Solus-Miśkowicz, Marceli Bogusławski, Piotrek Kryński i ja zdobyliśmy złoto w sztafecie. W sobotę Piotrek wystartował w wyścigu o Puchar Prezesa PZKOL iwywalczył drugą pozycję.

Niedziela to już wyścigi Elity. Rozpoczęła Kasia, która po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła drugą lokatę ustępując jedynie Mai Włoszczowskiej. Później przyszedł czas na Elitę mężczyzn i U23. Od startu stawkę prowadził Wojciech Halejak. Na drugim okrążeniu oderwaliśmy się razem z Bartkiem Wawakiem, jednak współpraca nie układała się i wkrótce zostaliśmy doścignięci przez Kubę Zamroźniaka i Filipa Heltę. W takim towarzystwie pokonywaliśmy kolejne rundy, zmieniając się na prowadzeniu. Na czwartej rundzie zaatakował Kuba i uzyskał kilkusekundową przewagę. Po paru minutach pogoni jechaliśmy już wetrzech, natomiast dystans zaczął tracić Filip. Na piątej rundzie postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zaatakowałem. Zrobiła się kilkusekundowa luka pomiędzy mną a Bartkiem. Pomimo sporego zmęczenia starałem się cały czas utrzymywać koncentrację, żeby na trudnej trasie nie popełnić błędu. W ten sposób przez ostatnie trzy rundy do końca powiększałem przewagę i na mecie mogłem się cieszyć z kolejnej koszulki Mistrza Polski XCO. Super pojechał Kuba, który wygrał w orlikach, będąc jednocześnie trzecim zawodnikiem w elicie! Na podium w orlikach stanął również Marceli, zajmując trzecie miejsce.

Podsumowując,były to świetne zawody i super wyniki naszej drużyny. Specjalne podziękowania dla naszego trenera Bogdana Czarnoty, który tak świetnie przygotowuje nas do kolejnych zawodów.

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz – 2. miejsce w Elicie, 01:20:09

Z Mistrzostw Polski MTB wracamy z workiem medali i koszulek mistrzowskich! Każdy z nas zdobył po dwa medale, a Kuba, który nie startował w drużynie, zdobył koszulę w orlikach i brąz w seniorach! Jako drużynę rozpiera nas radość z tak udanych zawodów. Tak naprawę presja i oczekiwania na takich zawodach jest ogromna… i ten stres!

Mistrzostwa zorganizowane na 6! Trasa ciężka, interwałowa z licznymi przeszkodami i ci kibice! To właśnie dzięki ich dopingowi byłam w stanie nawiązać walkę z Mają i odeprzeć ataki Oli Podgórskiej, która jechała piekielnie mocno! Noga była dobra...a w tym roku różnie to bywało. Mam cichą nadzieję, że wreszcie organizm wszedł na odpowiednie obroty. Właśnie dostałam informację, żeza 2 tygodnie jadę jako kadra na Mistrzostwa Europy, więc nie ma czasu na wytchnienie, chwila oddechu po Mistrzostwach i pracujemy dalej!

Komentarz Jakuba Zamroźniaka – 3. miejsce w Elicie i 1. miejsce w U23, 01:35:39

Mistrzostwa Polski w tym roku zorganizowane były w Warszawie na wcześniej mi nie znanej górze Kazurce. Trasa mocno interwałowa, z krótkimi stromymi podjazdami oraz sztucznymi zjazdami i przeszkodami, z pozoru wyglądała na łatwą. Zmagania rozpoczęliśmy już pierwszego dnia od wyścigu sztafet w składzie Marceli Bogusławski, Piotr Kryński, Kasia Solus oraz Marek Konwa. Szczęście dopisało i nasza drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wywalczyła złoto w tej kategorii. Jeśli chodzi o wyścig Elity i młodzieżowców to sędziowie przygotowali dla nas dwie rundy rozjazdowe i osiem dużych okrążeń. Mocne tempo od wjazdu na rundę nadawał Marek Konwa, azdołało je utrzymać tylko paru zawodników. W połowie wyścigu postanowiłem spróbować swoich sił i zaatakować na jednym z krótkich podjazdów i udało się zyskać kilka metrów przewagi nad drugim młodzieżowcem Filipem Heltą. Ostatnie dwie rundy starałem się jechać swoim tempem, kontrolując sytuację. Mistrzostwa Polski zakończyły się po mojej myśli. Koszulka zdobyta, a przy okazji wpadł brązowy medal w elicie!

Komentarz Marcelego Bogusławskiego – 3. miejsce w U23, 01:40:31

Mistrzostwa Polski XCO, które odbyły się w Warszawie, kończę na trzecim miejscu w U23.Nie udało się, niestety, obronić tytułu Mistrza Polski, ale ten tytuł trafił w dobre ręce mojego klubowego kolegi Jakuba Zamroźniaka. Trasa, jak na płaską Warszawę, była naprawdę bardzo wymagająca, zróżnicowanedropy i sztuczne przeszkody były bardzo męczące,a do tego krótkie, ale za to bardzo strome podjazdy dawały w kość. Pogoda też nie była łaskawa dla zawodników i temperatura sięgała 30stopni - na rundzie, gdzie 90% trasy było na otwartym terenie utrudniało to jazdę. Do przejechania mieliśmy osiem rund plus dwie duże rozjazdówki po ok. 1,5km.Już po samych rundach rozbiegowych utworzyła się sześcioosobowa grupa, w której jechałem.Na drugiej rundzie nie wytrzymałem zbyt mocnego tempa nadawanego przez czołówkę i musiałem odpuścić i jechać swoje. Na półmetku wyścigu jechałem w okolicach ósmego miejsca w elicie oraz na trzeciej pozycji w U23. Trzy rundy do końca skoczyłem na siódmą pozycję w Elicie i tak też dojechałem do mety.Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu oraz całej ekipie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Dziękuję również kibicom na trasie za mega doping, który dodawał dodatkowej motywacji podczas wyścigu!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl