Przegląd oferty sumplementów diety Sponser - część 2 - żele oraz batony energetyczne i produkty przeznaczone do regeneracji

Napoje i aminokwasy opisywałem wczoraj, teraz czas na produkty które użyjemy podczas wysiłku oraz te które pomogą się nam szybciej zregenerować. 

Podobnie jak wczoraj, klikając na zdjęcie można uzyskać skład danego produktu, szerszy opis oraz cenę.

Zacznę od żeli energetycznych... Do wyboru mamy 3 rodzaje tubek i 2 rodzaje saszetek

Liquid Long Energy
jest skoncentrowanym źródłem energii w formie płynnej o neutralnym smaku. 70 g tubka zawiera 210 kcal czystej energii, która jest bardzo dobrze przyswajalna. Liquid Energy jest przeznaczony dla sportowców, którzy potrzebują ciągłego dostarczania paliwa. Jako łatwo przyswajalne źródło energii, produkt ten, nadaje się również bardzo dobrze dla sportowców wyczynowych jak i amatorskich. Szybko i wolno działające cukry dają stopniowo uwalnianą energię. Uzupełniony sodem, potasem oraz witaminą C.


Liquid Energy PLUS wzbogacony ma swój skład o kofeinę.


Liquid Energy BCAA jest silnie skoncentrowanym żelem energetycznym w formie płynnej, wzbogaconej o taurynę, bez dodatku fruktozy i glukozy. W rozgałęzionych łańcuchach aminokwasów leucyna, walina, izoleucyna służą mięśniom jako główne źródło energii, co sprzyja syntezie mięśni oraz regeneracji po wysiłku. Wzbogacony w sód i potas Liquid Energy jest przeznaczony dla sportowców, którzy potrzebują ciągłego dostarczania paliwa. Jako łatwo przyswajalne źródło energii, produkt ten, nadaje się również bardzo dobrze dla sportowców wyczynowych jak i amatorskich.

Co można powiedzieć o tych żelach, smak wedle uznania, tubki raczej polecam na maratony, czy długie wycieczki w góry, na krótkie i szybkie wyścigi saszetka jest po prostu bardziej ekonomiczna.

Batony energetyczne:

HIGH ENERGY BAR (smak: morelowo-waniliowy lub truskawka) idealny, wysokowartościowy baton dla sportowców zawierające łatwo przyswajalne: krótko-, średnio- i długo łańcuchowe węglowodany w celu wolnego uwalniania energii. Beta-glukany występujące w owsie zapewniają zrównoważony poziom cukru we krwi. Średnio-łańcuchowe oleje roślinne (MTC) dostarczają energię w postaci aż 9kcal/1g przy szybkim trawieniu a węglowodany posiadające łańcuch boczny (BCAA) zapobiegają zmęczeniu. Ten rodzaj batonów charakteryzuje się sprasowaną masą.

SPONSER CEREAL ENERGY BAR (smak: żurawina lub owoce egzotyczne)smaczny zbożowy baton z truskawkami, zapewnia długotrwałe dostarczanie energii podczas ćwiczeń fizycznych. Czysta energia z mocy natury. Naturalne składniki, takie jak płatki owsiane, chrupki sojowe, truskawki, miód i żurawiny dostarczają moc i smak na świeżym powietrzu, podczas treningów i zawodów. Ten rodzaj batonów ma strukturę batonów Cranchy tak bardzo ostatnio popularnych w naszych sklepach.

Trening zrobimy, a co mamy do dyspozycji po treningu?

SPONSER Recovery Drink jest bez laktozowym napojem regeneracyjnym dającym szybszy wzrost zawartości glikogenu, szybszą syntezę protein i wzmacniającym odporność. Węglowodany krótko, średnio i długo łańcuchowe uwalniają energię w czasie intensywnego treningu oraz pobudzają regenerację i wzrost glikogenu.

W ofercie jest również bardzo często stosowany Gainer

MASS GAINER wanilia Mieszanka węglowodanowo proteinowa z mikro-składnikami odżywczymi, przystosowana do potrzeb sportowców uprawiających sporty siłowe, wytrzymałościowe i inne, którym zależy na szybkim zwiększeniu masy (Hard-gainer). Mieszanka węglowodanów dostarcza energii podczas treningów oraz wypełnia zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, co umożliwia szybką budowę masy mięśniowej poprzez wykorzystanie protein serwatkowych, izolatu protein z CFM (Mikro-filtracja Cross Flow) oraz kazeiny. Tłuszcze MCT (średnio-łańcuchowe tłuszcze) dostarczają dodatkowej energii i przyspieszają zwiększenie beztłuszczowej masy ciała. Tłuszcze MCT w przeciwieństwie do pozostałych tłuszczy, są natychmiast zamieniane w organizmie w energię i nie są odkładane jako tkanka tłuszczowa, dzięki temu że trawione są podobnie do cukrów.

A co z białkiem? Tutaj mamy do wyboru 3 rodzaje:

Sponser Multi Protein CFF wspiera wzrost masy mięśniowej i jej utrzymanie. Sponser Multi Protein CFF to białka na bazie mleka o wysokiej jakości i białka serwatki z mikrofiltracji Cros Flow, jak również białka jaja. Proces fizycznego przygotwania za pomocą ultra i mikro-filtracji gwarantuje naturalną jakość białka i zapewnia wysoką wartość biologiczną. Specyficzna kombinacja źródeł białka dostarcza optymalny profil aminokwasów. Wzbogacony o swobodne aminokwasy i L-leucynę.

Sponser Weight Plus Produkt przeznaczony do wsparcia budowy mięśni posiadający dobrze przygotowaną kombinację węglowodanów i wysokowartościowych protein poprawiających regenerację organizmu i wpierających budowę mięśni i masy. 68% węglowodanów i 20% protein. Węglowodany o średnim i długim łańcuchu uwalniają stopniowo swoją siłę do mięśni i dostarczają potrzebną do treningu energię.

Sponser Premium Muscle Suport jest połączeniem białek serwatkowych ze szczególnie bogatym w środki odżywcze młodziwem (siara), niskocząsteczkowym hydrolizatem protein. To specjalne zestawienie składników dostarcza, oprócz najwyższej jakości proteiny wspierającej budowę mięśni, wiele innych składników pomagających organizmowi w przyswajaniu pożywienia i regeneracji.

Jakby mało tego było mamy do wyboru jeszcze kilka produktów regeneracyjnych

PRO Recovery 44/44 jest najnowszym osiągnięciem naukowym zawierającym 50% białka, 36% wysokołańcuchowych węglowodanow oraz dodatek colostrum oraz l-carnityny! 3 rożnego rodzaju białka w rownych proporcjach: serwatka, białko jaja i kazeina oraz dodatek węglowodanow złożonych stanowią idealne połączenie, maksymalizujące proces regeneracji. Może być stosowany przed jak i po wysiłku fizycznym a także na noc. Wolny od barwnikow i środkow konserwujących, wolny od laktozy. Łatwo mieszający się z wodą.

SPONSER Recovery Shake jest wyważoną kombinacją wielu węglowodanów wielołańcuchowych, wysokowartościowych protein oraz witamin i związków mineralnych. Węglowodany krótko, średnio i długo łańcuchowe uwalniają energię w czasie intensywnego treningu oraz pobudzają regenerację i wzrost glikogenu. Recovery Shake daje większą koncentrację aminokwasów w krwi jak i lepszą przyswajalność komórek, synteza proteinowa jest szybsza, co wpływa na lepszy odpoczynek mięśni.

Jutro rano już ostatnia część oferty Sponser minerały i produkty specjalne oraz krótkie podsumowanie.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl