Maszyna Marzeń zdobywa nagrodę Taipei Cycles 2013

dream_machine1

Rower jest produktem włoskiej agencji Jonny Mole Design, która miała na celu stworzenie maszyny, jaka według głównego projektanta Jonny Moletta jest "może futurystyczna, ale wykonalna i przydatna. Nawet nazwa została wybrana by współgrała kontrastami: "The Dream Urządzenie" uosabia użyteczność i trwałość z maszyny z abstrakcyjną ideą wolności snu."

 

dream_machine2 

Jakkolwiek by to nie brzmiało sprzęt robi wrażenie. Rama wykorzystuje pojedynczą rurę biegnącą od główki do tylnego koła, która ma na celu zwiększenie sztywności i poprawę aerodynamiki. Szczególne wrażenie robi połączenie w jeden element kierownicy, części główki, widelca i mostka - takie all-in-one. Może i jest to wizja "szalonego projektanta" ale wygląda to świetnie.

DREAM-8 DREAM-5

Dolna rura posiada zintegrowany bidon oraz uchwyt baterii do elektronicznych przerzutek jeśli takowe zainstalujemy w tym rowerze. W kokpicie z kolei znajdziemy wnękę umożliwiającą zainstalowanie cyklokomputera, jednocześnie zasłaniająca go od wiatru.

dream_machine-bok

DREAM-13 

Kierownicę wyposażono w parę poziomych rozszerzeń umożliwiających osiągnięcie bardzo niskiego ułożenia ciała na zjazdach.

dream_machine-przod 

Na pokładzie Dream Machine znajdziemy komponenty takich firm jak Vision, FSA, Selle Italia i Vittoria. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż pracownia Jonny Mole Design współpracuje na stałe z tymi firmami. Wśród prac jakie wykonano dla tych producentów znajdziemy rewitalizację siodła Flite TT, projekty graficzne designu osprzętu serii Metron FSA, projekty designu urządzeń Elite, jak i grafiki na ubrania Wiliera, Santini, Kask, butów Sidi oraz koszulek teamowych Katiuszy i sławnej Maglia Rosa - marzenia każdego kolarza szosowego. Lista robi naprawdę duże wrażenie.

DREAM-0 

Ciekawostką jest że wśród firm współpracujących przy projekcie Dream Machine nie został wymieniony SRAM. choć w rowerze widoczne są komponenty tego producenta jak dźwignie SRAM Red i co może być nowe hydrauliczne hamulce tarczowe.

dream_machine2 

A Wam jak się podoba maszyna marzeń?

DREAM-17 

Więcej o marce Jonny Mole Design możecie dowiedzieć się na stronie pracowni.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl