Puchar Świata MTB - Nasi w Windham

Piotr Brzózka (JBG-2 Team) zajął dziewiąte miejsce. Jego kolega klubowy Kornel Osicki (JBG-2 Team) uplasował się na 28 miejscu, natomiast w kategorii Elite Marek Galiński (JBG-2 Team) finiszował na 36 lokacie. Finałową dziesiątkę zamknął Marek Konwa (Milka-Trek)

Piąta edycja Pucharu Świata została rozegrana ponownie poza starym kontynentem, na trasie wytyczonej na terenie ośrodka narciarskiego - Windham Mountain w USA.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzieżowcy, wśród których wystartowali Piotr Brzózka i Kornel Osicki. Pechowo rozpoczął się start dla Kornela, który tuż po starcie brał udział w kraksie, w wyniku czego uszkodzeniu uległo przednie koła. Po dobiegnięciu do strefy serwisowej, Kornel kontynuował wyścig z ostatniej pozycji. Dzięki dużej wytrwałości i silnej woli udało mu się ukończyć zawody na 28 lokacie. Rewelacyjnie spisał się za to Piotr, który od początku starał się utrzymywać równe tempo i jechać jak najbliżej czołówki. W końcowej fazie wyścigu zdołał wypracować sobie dziewiątą lokatę, którą bezpiecznie dowiózł do mety. Rywalizację wygrał ponownie reprezentant Włoch - KERSCHBAUMER Gerhard (TX Active Bianchi).

Ostatnim punktem dnia był wyścig kategorii Elita. Po nieco pechowym starcie i niegroźnym upadku, Marek Galiński systematycznie przesuwał się do przodu i już pod koniec pierwszego okrążenia zamykał trzecią dziesiątkę. Ta sytuacja nie uległa już zmianie i nasz aktualny Mistrz Polski ukończył rywalizację na 36 lokacie. Zwycięzcą po raz kolejny został Czech  KULHAVY Jaroslav (Specialized Racing).

W Elicie Kobiet startowały reprezentatki "pomarańczowych" - Maja Włoszczowska i Magda Sadłecka. Nasza Mistrzyni Świata ukończyła rywalizację na 10 pozycji. Magda Sadłecka niestety na trzecim okrążeniu wycofała się z wyścigu. Zwyciężyła Julie Bresset (BH-Suntour-Peisey Vallandry) przed Catharine Pendrel (Luna Pro Team), które były poza zasięgiem rywalek.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 14 sierpnia w Czechach.