
PZU Gran Fondo Lublin. Szykuje się wiele atrakcji, nie tylko dla kolarzy
PZU Gran Fondo Lublin rusza 22 czerwca, a zapisy kończą się dzisiaj. Tymczasem Lublin szykuje się na przyjęcie kolarzy amatorów. Miasteczko rowerowe powstaje przy Motor Arenie Lublin. Przy trasie już są stawiane tablice z informacjami o przebiegu trasy wyścigu. Dyrektor PZU Gran Fondo Series - Marek Rutkiewicz - mówił podczas konferencji prasowej w Lublinie o tym, że trasa będzie wymagająca.
ZAPISZ SIĘ NA PZU GRAN FONDO LUBLIN
Dystans Gran Fondo to dokładnie 127 kilometrów. Trasa jest pagórkowata, a przez to bardzo ciekawa i atrakcyjna sportowo. Jest wiele miejsc, gdzie będzie można zainicjować ucieczki. Na dystansie Medio Fondo pokonujemy 82 kilometry. Family Fondo to 22 kilometry. Na dystansie Gran Fondo mamy ponadto premie - górską i sprinterską. Marek Rutkiewicz - dyrektor PZU Gran Fondo Series
Premie podczas wyścigów PZU Gran Fondo Series różnią się klasycznych premii na zawodowych wyścigach kolarskich. Tu liczy się czas przejazdu, a nie ściganie do "kreski". Ten format wyrównuje szanse dla wszystkich uczestników wyścigu. Zwycięzcy poszczególnych premii dostają koszulki liderów.
Trasa PZU Gran Fondo Lublin
Marek Rutkiewicz zapewnia, że wyścigi PZU Gran Fondo Series to propozycja dla każdego. Nawet dla osób, które nie jeżdżą na co dzień na rowerach szosowych. Każdy podczas wyścigu może czuć się bezpiecznie. Cała trasa jest bowiem na czas rywalizacji całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego.
Marek Rutkiewicz - dyrektor PZU Gran Fondo Series / Fot. Bartek Zborowski, Sport Evolution
Na aspekty dotyczące bezpieczeństwa zwracają uwagę uczestnicy wyścigów, wymieniając je jako główne argumenty decydujące o starcie w PZU Gran Fondo Series. Bezpieczeństwo jest także leitmotivem całej serii, która prowadzi kampanię społeczną "Ktoś czeka na mnie w domu".
Podczas konferencji prasowej w Lublinie o tym dlaczego warto startować w PZU Gran Fondo Series opowiadała Sonia Cięciel - ambasadorka klasyków dla amatorów i uczestniczka wielu podobnych wyścigów kolarskich.
Trzeba się mocno przygotować do startu, bo dystans jest długi. Na innych wyścigach dla amatorów są zazwyczaj znacznie krótsze pętle. A tu jest duży plus, bo do wyboru są dwa dystanse. Moje przygotowania idą bardzo dobrze. Dotąd nie miałam okazji jeździć na rowerze w okolicach Lublina, ale słyszałam, że te trasy są bardzo ładne, dobre do trenowania. Mimo, że traktuję to moje ściganie bardzo profesjonalnie, to jednocześnie chcę dobrze się bawić w gronie ludzi z taką samą pasją, jak moja. Sonia Cięciel - ambasadorka PZU Gran Fondo Series
Sonia Cięciel - ambasadorka PZU Gran Fondo Series
Lublin, który jest drugim przystankiem w kalendarzu PZU Gran Fondo Series, znany jest z bardzo mocnego wsparcia dla sportu zawodowego. Koszykarska drużyna kobiet zajęła trzecie miejsce w walce o mistrzostwo Polski, a mężczyźni walczą o złoto. Siatkarze także skończyli sezon ze złotymi medalami, a lekkoatleci reprezentujący Lublin to absolutna krajowa czołówka. Teraz miasto chce także mocniej wspierać sport masowy, o czym mówi wiceprezydent Lublina, Beata Stepaniuk - Kuśmierzak.
Lublin kocha rowery, tak jak i inne dyscypliny. Robimy wiele, by rowery na stałe zagościły w krajobrazie naszego miasta. Nie tylko w sposób rekreacyjny, ale także coraz bardziej profesjonalny. To wydarzenie jest dla nas bardzo ważne, bo sprawia, że możemy zaadresować tę aktywność do całych rodzin, bez względu na wiek. Będę uczestniczyła w PZU Gran Fondo Lublin... z córką i jej rowerem. Beata Stepaniuk - Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina
Beata Stepaniuk - Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina / Fot. Bartek Zborowski / Sport Evolution
PZU Gran Fondo Lublin będzie doskonałą okazją, by sprawdzić różnicę pomiędzy jeżdżeniem rekreacyjnym, a sportowym. Będzie także wydarzeniem, które daje rozrywkę całym aktywnym rodzinom.
Plan Miasteczka Rowerowego w Lublinie
Zależy nam na tym, by weekendy PZU Gran Fondo Series były wydarzeniami kompleksowymi. Atrakcyjnymi nie tylko dla tych, którzy przyjadą się pościgać, ale także dla społeczności lokalnych. Stąd też sobotnie wyścigi dziecięce i dystans Family Fondo, który jest absolutnie dla każdego. W sobotę, 21 czerwca, obok Motor Areny Lublin ustawimy miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych. Będą też bezpłatne badania profilaktyczne w strefie PZU. Sportowe wyzwanie dla całych rodzin szykuje także nasz sponsor, zondacrypto. W ich strefie będzie można się zmęczyć, ale w nagrodę czekają upominki. Piotr Jakóbik - dyrektor marketingu PZU Gran Fondo Series / Sport Evolution
Piotr Jakóbik - Dyrektor Marketingu PZU Gran Fondo Series / Fot.: Bartek Zborowski, Sport Evolution
Miasteczko rowerowe startuje już w sobotę, 21 czerwca o godzinie 10.00. Tego samego dnia, ale o godzinie 12.00 rozpocznie się rywalizacja dzieci w ramach PZU Gran Fondo Kids Lublin. Wyścigi główne zaplanowane są na niedzielę, 22 czerwca. Start o godzinie 8.00.
Ograniczenia w ruchu
Ze względów bezpieczeństwa, w godzinach 7:30 – 14:00 na trasie przejazdu kolarzy ruch innych pojazdów zostanie wstrzymany. W samym Lublinie zmian w organizacji ruchu można spodziewać się na ulicach Cukrowniczej, Krochmalnej, Diamentowej, Nadbystrzyckiej, Janowskiej, Krężnickiej, Cienistej i Osmolickiej.
Dojazd do dworca PKP
Na czas wyścigu zalecany jest dojazd do PKP Lublin Główny i Dworca Autobusowego ulicami Stadionową i Dworcową. Dla ruchu lokalnego utrzymany będzie jeden pas na ul. Krochmalnej od ulicy Diamentowej w kierunku dworca. Organizator przewidział dozorowany przejazd poprzeczny na ul. Betonowej dla mieszkańców posesji przy ulicach Włościańska, Przeskok, Radzikowska, Piekarska, Ciepła.Dla mieszkańców osiedla wzdłuż ulicy Wyżynnej w trakcie trwania wyścigu wjazd i wyjazd będzie się odbywał ulicą Filaretów do ronda Zrzeszenia Wolność i Niezależność.Ulice Janowska, Krężnicka oraz Cienista będą wyłączone z ruchu, a na czas wyścigu zawieszone zostanie funkcjonowanie komunikacji miejskiej na tym odcinku. Autobusy MPK będą kończyły swój bieg na pętli przy ulicy Żeglarskiej. Dla mieszkańców posesji wzdłuż w/w ulicy przewidziano objazdy.
Fot. Bartek Zborowski / Sport Evolution
Drogi powiatowe i wojewódzkie
Czasowe utrudnienia wystąpią także na drogach powiatowych i wojewódzkich powiatu lubelskiego. Utrudnieniami objęte zostaną m.in. takie miejscowości jak Żabia Wolna, Osmolice Pierwsze, Bychawka, Bychawa, Strzyżewice, Kiełczewice, Leśniczówka. W godz. 8:00 - 13:00 z użytkowania wyłączona zostanie droga wojewódzka 834, a kierowcy zostaną skierowani na objazdy.W związku ze zmianami w organizacji ruchu w trakcie zawodów, służby porządkowe będą dbały o zapewnienie możliwości przejazdu i komunikacji w rejonie trasy.
Informacje o objazdach
W weekend PZU Gran Fondo Lublin zostanie uruchomiona infolinia informacyjna pod numerem 500 261 000. Będzie tam można uzyskać informacje na temat zamkniętych dróg, godzin zamknięcia i możliwych tras objazdu. Infolinia będzie czynna w sobotę, 21.06. w godz. 9:00 – 20:00 oraz w niedzielę, 22.06. w godz. 7:00 – 14:00.
W niedzielę wyłączone odcinki dróg będą ponadto widoczne w popularnej aplikacji nawigacyjnej Waze. Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów AppStore i Android.
komentarze